Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Yağ Yakan Besinler Nelerdir?
30 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 971 kez okundu.

Kadınların en büyük problemidir kilo vermek. Kilo verirken dikkat ederseniz hep bir bölgeden gider. Ve genelde de istediğimiz yerden kilo veremeyiz 🙂 En çok basen ve göbekten kurtulmak istediğimiz için yağ yakıcı besinler tüketerek aç kalmadan kilo verebilirsiniz. Daha hızlı kilo vermek istiyorsanız spor yaparak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Diyet yaparken yağ yakıcı besinler kullanarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Yağ yakıcı besinler kullanırken dikkat etmelisiniz. Eğer mide probleminiz varsa bir doktora giderek hangi yiyeceklere karşı hassasiyetinizin olduğunu öğrenmelisiniz. Buna göre tüketeceğiniz besinler ile sorunsuz bir şekilde kilo verebilirsiniz.

yag-yakici-besinler

Kırmızı Acı Biber: Acı biberin yağ yakma özelliğini bilmeyen yoktur. Kırmızıbiber sayesinde metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakabilirsiniz. Ayrıca kırmızıbiberin damarlardaki kötü kanı temizleme gibi bir özelliği de mevcut.

Yağsız Yoğurt ve Süt: Yoğurt ve süt protein açısından çok zengin bir kaynak. Günde 3 defa yağsız yoğurt tüketebilirsiniz. Geceleri yatmadan önce içeceğiniz 1 bardak yağsız süt ile günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Yeşil Çay: Sabahlar kahvaltıdan önce tüketeceğiniz 1 fincan yeşil çay yağ oluşumunu engeller ve enerji kullanımını hızlandırır. Aynı zamanda dinlenir halde yakılan kalori miktarını da arttırır.

Yumurta: Fazla kilolardan kurtulup biraz da kas yapmaya ne dersiniz? Yumurta, kas yapmak için en ideal besin. Ama kas yapmak için spor yapmayayım, 1 tane haşlanmış yumurta yiyeyim demekle olmuyor maalesef. Bunun için günde 3 yumurta ve mutlaka spor yapmalısınız.

Somon Balığı: Omega-3 bakımından en zengini olan balık türüdür. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve en önemlisi beyni güçlendirir. Leptin hormonunu yükselterek kalori yakmanıza yardımcı olur.

Zencefil: Metabolizmanın hızlı çalışmasını ve sindirim sisteminin hızlanmasını sağlar. Aynı zamanda kan damarlarının genişlemesini ve hızlı kan akımının olmasına yardımcı olur.

Sarımsak: Kan dolaşımına etki eden bir diğer besinde sarımsaktır. Kan dolaşımını hızlandırır. Çok iyi bir antioksidandır. Antioksidan olmasıyla birlikte insülin direncini düzenleyerek tokluk hissini arttırır.

Greyfurt, Portakal, Limon: İçeriğinde bolca C vitaminin bulunmasını hızlı yağ yakmanızı olanak sağlar.

Maydanoz: Muhteşem bir idrar söktürücüdür. Metabolizmayı hızlandırır ve sindirimi kolaylaştırır. Vücuttaki ödem ve fazla suyun atılmasında yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git