Uzun Saçlar İçin 20 Pratik Saç Modeli

Uzun Saçlar İçin 20 Pratik Saç Modeli
7 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 1.339 kez okundu.

Günlük hayatımıza baktığımızda her gün bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz. İşe, okula, toplantıya her nereye olursa olsun biz kadınlar güzel ve bakımlı görünmeyi seviyoruz. Güzel ve bakımlı görünmenin ilk sırrı ise saçlarımızda başlıyor. Saçlarımız ne kadar düzgünse o kadar bakımlı, güzel ve çekici duruyoruz. Fakat bir yerlere yetişmeye çalışırken zamanımızın kısıtlı olması kısa sürede hemen hazırlanıp çıkmamızı gerektiriyor. Durum böyle olunca sabah kalktığımızda en pratik saç modeli hangisi ise onu uyguluyoruz. Her gün aynı saçla görünmek istemiyorsanız ya da biraz değişiklik yapıp saç modelinizi değiştirmek istiyorsanız bu yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Saçlarınızın hem kolayca toplamak hem de şık görünmek istiyorsanız saç şekillendiricilerini kullanabilirsiniz. Uzun ve düz saçlarınız varsa saçlarınıza şekillendirici sürüp iki taraftan örgü yaparak yatın. Sabah kalktığınızda dalgalı saçlarınız olacaktır. Saçlarınız zaten dalgalıysa yatıştırmak için sprey, saç kremi, elektriklenmeyi önleyici spreylerden faydalanabilirsiniz. Uzun saçlar için saç modellerini belli kategorilere ayırarak sizlerle paylaşacağım.

1- Açık Saç Modelleri
Hem pratik olsun hem de saçlarım açık olsun diyorsanız saçlarınıza hafif dalga vererek kullanabileceğiniz farklı saç modelleri var. Birinci modelde saçlarınızı iki yana ayırın ve üst kısmını örer gibi burgu yapıp arka taraftan toplayarak saçlarınızı açık bırakabilirsiniz. İkinci model ise saçlarınızı yandan alarak çok hafif bir şekilde burgu yaparak arka tarafta toplayın. Üçüncü modelde saçlarınıza hafif dalga yapın ve dümdüz arkaya doğru tarayın. Yanlardan ince bir tutam alın ve burgu yaparak arka tarafta küçük lastik toka ile toplayın. Aynı işlemi yine yanlardan alarak 5 defa tekrarlayın. Dördüncü modelde saçlarınıza düz bir şekil verin. Saçlarınızın sadece ön kısmını arkaya doğru yarım balıksırtı şeklinde örün. Yan taraftaki saçlarınızı açık bırakın. Saçlarınızı örüp ortaya geldiğinde küçük lastik toka ile bağlayın ve topuz yaparak tel toka ile sabitleyin. Beşinci ve son modelde saçlarınızı dalgalı yapın. Ön kısımlarını salık bırakın. Biraz geriden saçlarınızın iki yanından birer örgü yapıp küçük lastik toka ile bağlayın. İki örgüyü arka tarafta alt alta gelecek şekilde birleştirin ve tel toka ile tutturun.

2- At Kuyruğu Saç Modelleri
Uzun saçlar ile uğraşmak zordur. Bazen bir atkuyruğu yapıp çıkmak isteriz. İşte bunun içinde harika çözümler var.  Her zaman yaptığımız atkuyruğu saç modeli istediğimiz gibi olmayabilir. Muhakkak sönük olur, saçlarınız düşer, dağılır, vs. İşte bunun içinde bir çözüm var. Atkuyruğunuz hacimli olsun istiyorsanız birinci modeli sizler için yayınlıyorum. İlk modelde saçlarınızın üst kısmını ayrıca bir atkuyruğu yapın ve alttan krepe atın. Saçlarınızın alt kısmını da atkuyruğu yapıp yine aynı şekilde krepe atın. İşte size hacimli atkuyruğu saç modeli! İkinci modelde basit ama havalı modellerden biri diyebilirim. Saçlarınızın iki yanından bir tutam saç alarak hafif bir şekilde burgu yapın. Geri kalan saçlarınızın altından geçirerek atkuyruğu şeklini verin. İşte bu kadar basit 🙂 Üçüncü modelde sadece saçlarınızın üst kısmına yapacağınız bir örgü ile atkuyruğunuza hava katabilirsiniz. Dördüncü modelde saçınızın sol veya sağ yanını balıksırtı şeklinde sonuna kadar örün ve atkuyruğu şeklinde toplayın. Beşinci ve son modelde ise saçlarınızın iki yanında burgu yapıp burgularınızı genişletin ve saçlarınızı aşağıdan hafif bir şekilde atkuyruğu yaparak toplayın.

3- Örgü Saç Modelleri
Uzun saçlar için en harika saç modellerinden biri de örgülü saç modelleridir. Biliyorsunuz ki örgülü saçlar son yıllarda çok moda oldu. İlk örgülü saç modeli ise en basit ve kolay olanıdır. Saçlarınızı tepeden atkuyruğu yapın. Üst taraftan bir tutam saç alıp ikiye ayırın ve biraz aşağıdan lastik toka ile bağlayın. Yaptıktan sonra üst tarafını bollaştırarak altta kalan saçı içinden geçirin. Alttan geçirdiğiniz saçı ikiye bölüp üst tarafa getirerek küçük lastik toka ile bağlayın. Bu şekilde saçlarınız bitene kadar devam edin. İkinci model ise basit ama biraz uğraştırıcı bir model diyebilirim. Kılçık modelini saçlarınızın üst kısmından başlayarak yapıyorsunuz. Saçlarınızın en üstünden iki tutam saç alın. Önce sağ tutamın yanından üzerine küçük bir tutam saç alın. Daha sonra da sol tutamın yanından üzerine küçük bir tutam alın. Çapraz bir şekilde yaptığınız bu işlemi yanlardan alarak saçlarınız bitene kadar devam edin. Üçüncü modelde saçlarınızın sol yanından başlayarak sağ yanına doğru yapacağınız bir örgü modeli ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Dördüncü modelde yine yandan yapacağınız bir örgü modeli olup önce saçlarınızın sağ tarafa toplayın ve üst kısmını normal balıksırtı şekilde örün. Alt kısmını ise kılçık şeklinde örerek tamamlayın. Beşinci ve son modelde saçınızın sol tarafından küçük bir tutam saç alın ve dümdüz bir şekilde örüp küçük lastik toka ile bağlayın. Bu tutamı sağ tarafa atıp tutturun. Sol tarafta kalan saçlarınızın bir kısmını kılçık şeklinde örün. İlk başta yaptığınız örgüyü sol tarafa alın ve kılçık şeklinde yaptığınız saçınızın tam ortasına koyun ve sabitleyin.

4- Pratik Topuz Modelleri
Özellikle havalar sıcakken en sık başvurduğumuz saç modeli olup hayat kurtarıcı özelliktedir. İlk modelde saçlarınızı iki yandan burgu yaparak ensede atkuyruğu yapın. Atkuyruğunu bollaştırarak saçlarınızı buradan geçirin. Daha sonra saçlarınızı en uçtan en başa doğru katlayarak ensede tutturun. İkinci modelde saçlarınıza bolca krepe atın. Saçlarınızı sağ içe doğru katlayarak tutturun. Üçüncü modelde saçınızın sağ tarafından orta kalınlıkta bir tutam ayırın. Sol tarafta kalan kısmını ensede atkuyruğu yapın. Küçük bir topuz süngeri kullanarak saçlarınızı topuz yapın. Sağ tarafta ayırdığınız kısmı topuzunun etrafında çevirerek toplayın. Dördüncü modelde saçlarınızı üçe yarın. Sağ ve sol kısmını birer örgü yapıp lastik toka ile bağlayın. Arkada kalan saçınızı toplayın ve lastik tokayı aşağıya kadar çekin. İçe doğru toplayarak topuz şeklini verin ve yanlardan ördüğünüz saçları topuzun üst kısmından geçirerek tel toka ile tutturun. Beşinci ve son modelde saçlarının üst kısmından bir tutam alın ve arka kısımları açık kalacak şekilde lastik toka ile bağlayın. Bu bağlamayı biraz gevşetin ve hafifçe ikiye ayırıp yaptığınız atkuyruğunu buradan geçirin. Aynı şekilde yanlardan biraz daha saç alıp bu işlemi tekrar edin. En son altta kalan saçlarınızı dümdüz örün ve topuz şekli verin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git