Söz Pastası Modelleri

Söz Pastası Modelleri
3 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 4.366 kez okundu.

Hayatınızın en mutlu gününü söz çikolatasından sonra tatlandıracak olan söz pastası modeline karar veremediyseniz bu yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz. Biliyorsunuz ki artık sadece nişan veya düğünde pasta kesilmiyor. Söz merasimi de adeta bir nişan havasında geçtiği için söz pastası da moda oldu diyebilirsiniz. Söz pastası modeli seçerken çeşit o kadar çok ki aklınız karışabilir. Ayrıca sadece pasta değil, makaron ve cupcakelerden kulelere kadar birçok farklı çeşidi bulabilirsiniz.

söz-pastasi

Söz pastasını yaptırırken normal bir pastane değil de daha çok butik pastacılara yönelirseniz işiniz daha kolay olacaktır. Çünkü butik pastacılarda bu tip pastalar daha çok profesyonellerin elinden çıktığı için daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Pasta seçerken artık model ve görüntüye daha çok önem verilir oldu. Fakat içeriği ve kullanılan maddeler de önemli. Örneğin pasta yaptırırken kullandığınız iç malzemelere mevsim etkisini de düşünmelisiniz. Kış günü yapılacak bir pasta da çilek istemeniz pek doğru olmayacaktır. Çünkü kullanılacak dondurulmuş çilek, pastanın içinde çok net bir şekilde belli olacaktır. Taze meyvelerle yapılacak olan pastanın tadı çok daha başkadır. Pasta seçerken bir de konseptte önemli. Artık birçok şey konsepte göre yapılıyor. Genelde belli bir renk tercih edilerek o rengin tonlarına göre renk seçimi yapılıyor. Ardından desen ve süslemeler giriyor işin içine. Bu kurdele, gümüş süslemeler, kalpler gibi birçok farklı süsleme çeşidini kullanabilirsiniz. Ya da eğlenceli yazılar veya komik karikatüre edilmiş figürler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra klasik ve şık pasta modelleri de mevcut. Pasta modelinin haricinden bir de kişi sayısı da önemli. Sonuçta bu tip pastalar da pastanın boyutuna göre değil de dilim sayısına göre fiyat verilmektedir. Dilim fiyatı olarak 12 TL ile 18 TL arası değişmektedir.

söz-pastasi

Pastanın yanında ayrıca şeker hamurlu pasta modeline uygun kurabiyelerde yaptırabilirsiniz. Pasta modeli olarak dikdörtgen, iki katlı, üç katlı, kalp şeklinde gibi birçok model var. Fakat kesim ve sunum olarak dikdörtgen seçerseniz servis sırasında sıkıntı çekmezsiniz. Bir de pasta süslemesi olarak baş harflerinizden oluşan pleksi pasta süsleri de kullanabilirsiniz. Biz sizler için söz pastası modelleri olarak çeşit çeşit modelleri sunduk. Arasından birini seçip istediğiniz bir butik pastası yapan yerde yaptırabilirsiniz.

söz-pastasi

söz-pastasi

söz-pastasi

söz-pastasi

söz-pastasi

söz-pastasi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git