Sahil Düğünü

Sahil Düğünü
16 Mart 2017 tarihinde eklendi, 2.232 kez okundu.

Düğününüzü kumsalda yapmaya ne dersiniz? Kumsalda düğün yapma fikri eminim ki çok fazla aklınıza gelmemiştir. Şehrin gürültüsünden, kapalı salonların yaygınlaşmasından yeni bir düğün konsepti fikri düşünemez olduk. Ama biz farklı bir çiftiz, yeniliklere açığız diyorsanız kumsalda düğün yapmayı düşünmelisiniz derim.

Sahilde düğün yapacaksanız bunu iyice düşünmelisiniz. Öncelikle çok fazla kalabalık bir düğün hayaliniz varsa sahilde düğün yapmak pek de uygun olmayacaktır. Ya da sadece nikahı kumsalda yapıp ayrıca düğün salonu da kiralayacaksanız daha iyi bir tercih olabilir. Evlenirken sadece yakın akraba ve dostlarınız olacaksa sahilde düğünü yapabilirsiniz. Sahil düğünü yaparken her şeyi kumsal ve deniz temasına uygun olarak seçmelisiniz. Seçimlerinizi kumsal düğününe göre nasıl yapmanız gerektiğini gelin beraber inceleyelim.

sahil-dugunu

Mekan: Sahil düğününde en önemli şey mekandır. İstanbul’da yaşıyorsanız Riva ve Şile taraflarında sahil düğünü için mekanlar var. Kumsalda düğünü yapıp restoran kısmında yemek yiyebileceğiniz mekanları burada bilirsiniz. Antalya, Bodrum, İzmir gibi bölgelerde kumsal düğünü için daha fazla mekan bulabilirsiniz.

sahil-dugunu

Organizasyon: Kumsal düğününü asıl yapan şey organizasyondur. Dilerseniz her şeyle kendiniz ilgilenebilir ya da bir organizasyon firması ile anlaşabilirsiniz. Kumsal düğünlerinde renk seçimi genelde mavinin her tonunun yanında beyaz ve pembe oluyor. Sizde bir renk seçip o renge uygun temadan ilerleyebilirsiniz. Denizyıldızı ve deniz kabuklarından oluşan bir tema harika olacaktır. Ona uygun olarak hediyelikler, davetiye, aksesuar gibi şeylerle tamamlayabilirsiniz.

sahil-dugunu

Gelinlik: En büyük ayrıntıdan biri de gelinlik seçimidir. Şifon, uçuş-uçuş bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Üst kısmında hafif danteller, arkada sırt bir dekoltesi ile harika bir gelin olabilirsiniz. Ya da konsept yapıp balık model gelinlik ile denizkızına dönüşebilirsiniz.

sahil-dugunusahil-dugunu

Saç, Makyaj ve Aksesuar: Saçınız ve makyajınız kumsal düğünü için çok sade olmalıdır. Makyajınızı fresh, açık tonlarda tutmanız konsepte uygun olacaktır. Doğal tonlara giderek toprak tonlarında göz makyajı ve gül kurusu rengi bir ruj ile tamamlayabilirsiniz. Saçınızı iri dalgalı bukleler yaparak saçlarınıza çiçekler takabilirsiniz. Büyük taçlar yerine küçük çiçekleri saçlarınıza takabilirsiniz. Ayakkabı seçiminiz tabii ki sandalet olmalı. Ya da çıplak ayak ile dantel sandalet kullanabilirsiniz.

sahil-dugunu

Damatlık: Tabii tüm seçimlerde damat beyi de unutmamak lazım. Sahil düğünü olduğu için simsiyah smokin kullanmak pek doğru bir tercih olmayacaktır. Açık gri, krem, bej tonlarında bir takım elbise daha iyi olacaktır. Tabii ceket yerine yelek tercih etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git