Pürüzsüz Bacaklar için 7 Önemli Tavsiye

Pürüzsüz Bacaklar için 7 Önemli Tavsiye
7 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 1.528 kez okundu.

Bir bayanın mükemmel görünmesi için bacaklarının bakımı da önemlidir. Her ne kadar saç, makyaj, cilt bakımı da yapsanız bacaklarınızı bakımını ayrı tutmalısınız. Özellikle yeni evlenecek olan taze gelinler için daha da önem taşıyan bacak bakımı7 adımda tamamlayabilirsiniz.

bacak-bakımı

1- Tıraş ve Ağda yaparken dikkat edin.
Tıraş yapıyorsanız bir an önce bırakmanızı tavsiye ederim. Çünkü tıraş yapmak bacaklarınızın pürüzlü görünmesine neden olur. Bacaklarınızın bakımlı görünmesinin ilk adımı olarak ağda yapın. Ağda yaparak bacaklarınızdaki ölü deriyi atarsınız. Ağda yaparken ağdanız sıcak değil ılık olsun. Sıcak ağda bacaklarda kızarıklara yol açar. Eğer hassas bir cilde sahipseniz ağda öncesi bacaklarınıza buz uygulayarak ağda sırasında oluşabilecek morarmaları önleyebilirsiniz.

bacak-bakımı

2- Bacaklarınız için egzersiz
Bacaklarınızı iyi bir şekle sokmak için egzersiz şart. En iyi egzersiz ise tempolu yürüyüşler. Bu yürüyüşler sayesinde yağ yakımınız olacak ve bacaklarınızda incelmeler meydana geldiğini göreceksiniz. Yürüyüş sayesinde selülitleriniz varsa onlarından kaybolduğunu fark edeceksiniz.

bacak-bakımı

3- Bacaklarınızı nemlendirin
Yumuşacık, pürüzsüz bacaklar için bacaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Duş sonrası bacaklarınıza süreceğiniz nemlendirici ile bacaklarınız pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca bacak bakımı için kullanacağınız yağlar ile bakım yaparak bacaklarınızın daha parlak görünmesiniz sağlayabilirsiniz.

bacak-bakımı

4- Lif ve Kese ile ölü derileri atın
Pürüzsüz ve parlak bacaklar için ölü derileri atmanız gerekiyor. Ağda ile her ne kadar ölü derileri atsanız da kese yapmanız gibi olmayacaktır. Kese yaparak hem ölü derilerden kurtulun hem de kan dolaşımını hızlandırın. Lif kullanarak yapacağınız bir kese kıl dönmesi sorununu da çözecektir.

bacak-bakımı

5- Bacaklar için Peeling zamanı
Cildiniz, saçlarınız, elleriniz için peeling yapıyorsanız aynı işlemi bacaklarınız için de uygulayın. Limon ve şeker kullanarak yapacağınız peeling bacaklarınızın daha canlı ve genç görünmesini sağlayacaktır. Özellikle kahve telvesini kullanarak yapacağınız peeling selülitlerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır.

bacak-bakımı

6- Bacaklarınıza soğuk su uygulayın
Soğuk suyun birçok faydası var. Suyun önemli faydalarından biri de bacaklar için harika bir özelliği var. Duş yaptıktan sonra bacaklarınıza uygulayacağınız soğuk su bacaklarınızın sıkılaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca soğuk suyu duş başlığı ile suyu sonuna kadar açarak hızlı bir şekilde bacaklarınıza uygularsanız üst bacaklarınıza daha iyi bir etki yapacaktır. Bu sayede yapacağınız soğuk su uygulaması selülit oluşumuna engel olacaktır.

bacak-bakımı

7- Evde bacak bakımı
Evde cilt bakımı ve saç bakımı yaptığınız gibi bacaklarınız için yapabileceğiniz bakımlarda bulunuyor. Zeytinyağını harika bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Badem yağı daha parlak ve bacaklarınızın daha canlı görünmesini sağlar. Lavanta yağı ile bacaklarınızın daha güzel kokmasını ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git