Nişanlığınızın Rengini Burcunuza Göre Seçin

Nişanlığınızın Rengini Burcunuza Göre Seçin
19 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.601 kez okundu.

Tatlı telaşlar içerisinde olan tüm bayanlarımızın en büyük ortak noktası kararsız kalmak. Bir gelin düğün hazırlıkları boyunca 3 evreden geçer. Kararsız kalmak, karar verip almak ve aldıkların emin olamayıp caymak… Siz siz olun işleri bu kadar zora sokmadan sakince halledin. Örneğin nişanlığınızın rengini burcunuza göre seçebilirsiniz. Bu sayede birçok rengi eleyerek sadece o renklere yönelebilirsiniz. Kendinize yakışan belli başlı renkler vardır. Bu renklerin çoğu burcunuzla alakalıdır. Fakat burcunuzda olmayan size çok yakışan bir renk varsa bu renk yükselen burcunuzda etkilidir.

Burçların Renkleri Nelerdir?
Öncelikle hangi burcun hangi renge karşılık geldiğinden bahsedelim. Astrolojide her burcun bir (bazen birden fazla) rengi vardır. Her burç bir yıldızı yani gezegeni temsil eder. Ait olduğunuzun burcun yıldız haritasındaki rengi neyse o renk sizde güçlü etkiler yaratır. İç yaşam enerjisi ya da enerji merkezi olarak sizi pozitif yönden etkileyen renkleri bulmalısınız. Bazı renkler üzerinizde olumsuz negatif etkiye sebep olacaktır. Bu yüzden bu renklerden uzaklaşmalı, yıldızınızla barışık olan renkleri tercih etmelisiniz.

KOÇ (21 Mart – 19 Nisan): Yönetici gezegeni Mars olan bir burcun rengi tabii ki de “Kırmızı” olacaktır. Kırmızının açık tonları belki biraz somona kaçan renkleri Koç burcu için ideal renklerdir.  Ateş grubuna ait olan koç burcunun ateş kırmızısı, alev rengi, mora kaçan kırmızı tonlarında seçeceği bir nişanlık modeli iç enerjisi ile birleşerek harika bir patlama yaratabilir.

BOĞA (20 Nisan – 20 Mayıs): Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. Venüs’ün temsil ettiği renkler ise pastel mavi ve lila rengidir. Sanata ve güzelliğe düşkünlüğü ile bilinen boğa burcu bir kadını nişan gününde lila rengi bir nişanlık tercih edebilir. Bu yılın modası olan bebe mavisini de kullanabilirler.

İKİZLER (21 Mayıs – 21 Haziran): Yönetici gezegeni Merkür olan İkizler burcunun renkleri; sarı ve portakal rengidir. Bu burca sahip olanlar enerjik ve canlıdır. Yerlerinde duramazlar. Tabii bur durum onların enerjisine de yansıyarak en enerjik renkleri seçerler. Tabii nişanlık olarak sarı seçmek çok alışık olduğumuz bir şey değil. Ama kırmızıya kaçan enerjik bir turuncu rengini seçebilirsiniz.

YENGEÇ (22 Haziran – 22 Temmuz): Yengeç burcu Ay gezegenine ait olduğu için daha soğuk renkleri temsil ederler. Beyaz, deniz mavisi ve gümüş rengi yengeç burcunu temsil eder. Deniz mavisi yengeç burcuna en huzur veren ve enerjisini yüksek tutan bir renktir. Beyaz rengini nişanlık olarak seçmeniz tabii ki olası değil bu yüzden diğer renk olan gümüş rengini de düşünebilirsiniz. Parlak bir renk ve üzerinde taşlarla harika duracaktır.

ASLAN (23 Temmuz – 22 Ağustos): Aslan burcunun yönetici gezegeni Güneş’tir. Güneşin rengi kırmızıya kaçan turuncu bir renktir. Parlak sarı, canlı bir kırmızı veya turuncu aslan burcunu temsil eder. Bunun yanı sıra altın sarısı, metalik altın rengi de aslan burcu için ideal renktir.

BAŞAK (23 Ağustos – 22 Eylül): Toprak grubundaki Başak burcu Merkür gezegenindedir. Toprak rengi, sarı ve yeşilin her tonu başak burcu kadınını temsil eder. Nişanlık olarak yeşili düşünebilirsiniz. Yeşil murat anlamında olduğu için iyi bir mesaj niteliğinde olacaktır. Yeşil ve tonlarını kullandıklarında huzur dolu, mutlu olurlar.

TERAZİ (23 Eylül – 22 Ekim): Güzelliğin merkez burcu Terazi. Terazi burcunu Venüs gezegeni temsil eder. Terazi burcunun renkleri; mavi, lila rengi, ve gül kursudur. Lilanın biraz daha koyusu mora çalan renkler de terazi burcunun ruhunu dinlendirir. Lükse düşkün olan bu burç zengin bir renk olan moru tercih edebilir.

AKREP (23 Ekim – 21 Kasım): Mars gezegeninin hâkimiyetinde olan Akrep burcunun rengi siyah ve kırmızıdır. Yani tam dikkat çekici ve koyu renkler bu burcu temsil eder. Nişanlık rengi olarak koyu kırmızı, bordo, şarap rengi, mora çalan koyu kırmızı renklerini tercih edebilirsiniz. Diğer renkleri ise mavi ve yeşildir. Bu renkleri siyah ve kırmızı ile kombin etmeyi severler. Fakat çoğu zaman koyu kırmızı renkte karar kılarlar.

YAY (22 Kasım – 21 Aralık): Jüpiter’in yörüngesinde olan yay burcunu etkileyen renkler mor ve mavidir. Bu renklerin baskın ve parlak olanlarını tercih ederler. Bu renklerin koyu tonlarını değil tam tonlarını tercih ederler. Örneğin mürdüm rengi (koyu mor) onlar için iyi bir tercih olmayabilir.

OĞLAK (22 Aralık – 19 Ocak): Oğlak burcu Satürn gezegenine aittir. Zümrüt yeşili ve gece mavisi oğlak burcu içindir. Ateş grubuna ait olsalar da daha gece renklerini tercih ederler. Bu renkler içinde huzuru bularak iç enerjilerini yükseltebilirler. Lacivert bir nişanlık düşünüyorsanız doğru yoldasınız.

KOVA (20 Ocak – 18 Şubat): Uranüs gezegeninde olan kova burcu metalik renkleri sever. Metalik renklere gidecek olan en iyi renkler ise elektrik mavisi ve mordur. Fakat elektrik mavisini daha fazla tercih ederler. Mavi rengin ruhu dinlendirme gibi bir özelliği olduğu için iç huzuru bu renkle bulabilirler.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart): Duygusal burcumuz balık Neptün gezegenine ait. Bu burcun renkleri ise; mavi renginin her tonu, turkuaz ve nil yeşilidir. Parlak rengi tercih eden bir burç olduğu için aynı zamanda da denizin tüm renklerini üzerinde barındırmayı sever.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git