Nişan Yüzüğü Modelleri

Nişan Yüzüğü Modelleri
15 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 5.790 kez okundu.

Nişan alışverişinin en keyifli kısmı, yüzük bakmaktır. Bir ömür boyu taşıyacağınız alyansı seçmek biraz zor olabilir. Bir de aradığını modeli bulamayınca biraz daha zor olabiliyor. Bende bu durumu göz önüne alarak nişan hazırlığı yapan çiftlere özel olarak nişan yüzüğü modellerini araştırdım. 2017 Alyans modasında geçmişe dönüklük ön planda olsa da değişik ve alışa gelmişin dışında birkaç model de var. Bu yüzükleri beğendiğiniz taktir de Kuyumcukentte yaptırabilirsiniz.

İnce, kalın, klasik derken birçok model mevcut. Bir de renk konusu da ayrı bir kararsızlığa sebep oluyor. Artık yüzükler sadece altın ya da gümüş rengi üretilmiyor. Bronz ve siyah renkli alyanslar da çok moda oldu. Ben bu yazımda tüm alyans çeşitlerine yer vereceğim. Taşlı ya da taşsız alyans modelleri de yine sizin tercihinize kalmış. Tektaşınız sade ise taşlı bir alyans tercih edebilirsiniz. Ya da ışıltıyı seviyorsanız her iki yüzüğünüzü de parlak alabilirsiniz. Yüzüğünüzü özel olarak yaptırmaya karar verdiyseniz en az 1-2 ay öncesinden buna karar verip kuyumcu ile konuşmanız gerektiğini unutmayın.

İnce Alyanslar
İnce alyans
lar her zaman şık ve kibar bir duruş sergiler. Hem sizin hem de eşinizin rahatlıkla taşıyabilmesi için idealdir. Bu tarz yüzükler genel de söz merasiminde takılıyor. Fakat bazı çiftler gösterişten uzak sade modeller tercih ettiğinde ilk tercih her zaman ince oluyor. Yine sizin tercih ve zevklerinize göre taşlı ya da taşsız yaptırabilirsiniz. Bombeli ve düz kesim tercihi de yine kullanım şartlarınıza, size göre değişim gösterecektir.

ince-alyans ince-alyans ince-alyans ince-alyans ince-alyans

Kalın Alyanslar
Eğer parmaklarınız ince ve uzun ise mutlaka kalın alyans tercih etmelisiniz. İnce sade bir alyans aldığınızda parmağınız uzun olduğu için alyans hiç belli olmayacaktır. Bunun için kalın alyans tercih ederek, tektaşınızı da alyansınızın yanına takabilirsiniz. Renk ve taşlı olması yine sizin zevkinize kalmış. Parmak yapınıza göre bombeli ya da düz kesim alyans kullanabilirsiniz.

kalin-alyans kalin-alyans kalin-alyans kalin-alyans kalin-alyans

Klasik Alyans
Klasik alyans denince zaten herkesin aklında bir şey beliriyor. Klasik alyans dümdüz, taşsız altın sarısı bir modeldir. Şimdilerde gümüş rengi kullanılsa da altın rengi, klasik alyans da daha sık tercih edilir. Kalınlık konusuna gelecek olursa orta kalınlıkta bir alyans, klasik alyansa daha iyi gidecektir. Fazla ince olması söz alyansı gibi duracaktır. Çok kalın olması ise fantezi alyans modellerine benziyor olacaktır.

klasik-alyans klasik-alyans klasik-alyans klasik-alyans klasik-alyans

Bronz Alyans
Bronz alyans
ı isterseniz gümüş rengi ile kullanabilirsiniz ya da gümüş, altın sarısı ve bronz olarak da kullanabilirsiniz. Bronz alyanslar biraz ihtiyaçtan dolayı çıkmıştır. Kullandığınız aksesuarlarla uyumlu olması açısından bronz alyanslar iyi bir tercih olabilir. Rose gold olarak da bilinen bronz alyanslar ince, kalın ya da taşlı model olarak kullanabilirsiniz.

bronz-alyans bronz-alyans bronz-alyans bronz-alyans bronz-alyans

Siyah Alyans
Değişik ve farklı bir tarz arayanlar için siyah alyans modellerini önerebilirim. Siyah ve gümüş rengi olan bu alyanslar çeliktir. Kullanımı çok kolay ve ömür boyu hiçbir şey olmaz. Daha çok gümüş rengi ile kombin ediliyor. Son zamanlarda bronz ve altın rengiyle de kombin yapılmaya başladı.

siyah alyans siyah alyans siyah alyans siyah alyans siyah alyans

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git