Nişan El Buketi

Nişan El Buketi
18 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 1.188 kez okundu.

Çiçekler biz bayanları her zaman etkiler. Özellikle düğün, nişan gibi özel günlerde el çiçeği büyük bir özenle seçilir. Nişanlığınızı tamamlayan en önemli detaylardan biri kullanacağınız el buketi ve saç aksesuarıdır. İsterseniz el çiçeği ve tacı bir örnek seçebilirsiniz. Dilerseniz taşlı taç veya taşlı saç aksesuarı takıp sade bir el buketi tercih edebilirsiniz.

Nişanda El Çiçeği Alınır mı?

Nişanda size gelecek olan çiçek ile nişan töreninde elinde tutacağınız çiçek farklıdır. Artık nişan töreninde de dış çekim yapıldığı için gelin aksesuar olarak el buketi kullanmaya başladı. İsteğe bağlı olarak el buketi alabilir veya almayabilirsiniz. Nişan töreniniz evde yapılacaksa zaten el çiçeği kullanılmaz. Kabarık bir nişanlık tercihinde bulunduysanız tamamlayıcı aksesuar olarak el buketi kullanmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz el buketinizi kendiniz bile yapabilirsiniz.

Nişan El Çiçeği Rengi Nasıl Olmalı?

Düğün için el buketinde istediğiniz renk ve tonları çok kolayca seçebilirsiniz. Sonuçta gelinliğiniz beyaz veya kırık beyaz olacağı için her renk el buketi gelinliğinizi tamamlayacaktır. Fakat nişan için el buketi seçerken dikkatli olmalısınız. Nişanlığınıza karar verdiğiniz zaman nişanlığınızı aldığınız yerden nişanlığınızın kumaşından bir parça alabilme imkanınız varsa mutlaka alın. Nişanlığınızın rengine uygun el buketi yaptırın veya yapın. Diyelim ki mürdüm bir nişanlığınız var kullanabileceğiniz tonlar pembe ve mor tonları olmalıdır. Ne çok koyu bir renk seçin ne de çok açık bir renk. En güzel renk seçimi nişanlığınız koyu ise bir iki ton açık renk el buketi alabilirsiniz. Ya da nişanlığınızın rengi açık ise bir iki ton koyu renk el buketi yaptırabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken şey renk uyumlarıdır. Nişanlığınızın kumaşından bir parça alabilirseniz işiniz daha kolay olacak ve o renge göre çiçek bulmanız kolaylaşacaktır.

Nişan El Buketi Yapımı

Çiçek seçiminiz buket yapımında büyük önem taşır. Nişanlığınızın modeline ve rengine uygun çiçekleri seçmelisiniz. Bu aralar en çok tercih edilen gelin buketleri lavanta buketi ve ıslak lale buketi oluyor. Dilerseniz ıslak lalelerden mor ve pembe renkleri seçerek bir kombin yapabilirsiniz. Çiçek alternatiflerini birçok züccaciyede bulabileceğiniz gibi Aliexpress’ten de alabilirsiniz. Fiyat ve model açısından gerçekten size yardımcı olacaktır. Süsleme şekli ise tamamen size kalmış. Parlak kurdele ya da hasır ip ile süsleyebilirsiniz. Nişan buketi hazırlarken damat beyi de unutmayın. Aynı çiçeklerden küçük yaka çiçeği hazırlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git