Nişan Bohçası Süsleme

Nişan Bohçası Süsleme
4 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 24.438 kez okundu.

Evliliğe adım adım giderken en keyif verici hazırlık da bohça süsleme işidir. Önceleri sadece bir bohça takımı alınıp kırmızı kurdele ile bağlanıp o şekilde gelin evine götürülürdü. Artık devir değişti. O kadar çok süsleme çeşidi var ki hepsi birbirinden güzel ve özenle hazırlanmış. Nişan bohçası hazırlamak ne kadar zor ve zahmetliyse bohçayı süslemek de bir o kadar zor ve zahmetli olduğunu söyleyebiliriz. Nişan alışverişi birçok stresi beraberinde getirir. Özellikle kararsız gelinler için bu daha da zor olur. Fakat her şey alındıktan sonra bir de onların süslenip hazırlanması var ki, işin en keyif verici kısmıdır.

nisan-bohcasi

Nişan bohçasını büyük bir hediye paketi olarak düşünebiliriz. En sevdiğimiz kişilere aldığımız hediyeleri paketlerden nasıl özen gösteriyorsak, bohça yaparken de aynı özeni göstermelisiniz. Nişan bohçasını süslemek ve şık bir hale getirmek artık o kadar popüler ki sırf bu iş için bile organizasyon firmaları bulmanız mümkün. Ama hiçbiri el emeğinizden oluşan bir bohça kadar değerli değildir, bunu unutmayın 🙂

nisan-bohcasi

En klasiğinden en abartılısına, en şık olanından en sade olanına kadar çeşit çeşit bohça süsleme modellerini sizlere göstereceğim. İlk önce en vazgeçilmez parçamız saten kumaşlar. Bunları çeyiz satan birçok yerden alabilirsiniz. Çeşitli, bol renkli kurdeleler olmazsa olmazımız. Gelin bohçası için kırmızı, pembe, mor, lila gibi renkler kullanılmaktadır. Kurdeleyi tamamlayan bir diğer süs malzemesi de çiçeklerdir. Genelde yapay ve soft renklerden oluşan çiçeklerle bohçanızı süsleyebilirsiniz.

nisan-bohcasi

Küçük hediyelikler içinde sepetleri kullanabilirsiniz. Hasır veya dantelden oluşan sepetleri beyaz, krem, pembe ya da bebe mavisi tüllerle süsleyebilirsiniz. Tül rengine uygun olan kurdele ve çiçekler ile süslemeyi tamamlayabilirsiniz. Eğer aldıklarınız çok fazla ise sandık veya valiz kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde renkli tüller ve çiçekler ile süslemeler yapabilirsiniz.

nisan-bohcasi

nisan-bohcasi

nisan-bohcasi

nisan-bohcasi

nisan-bohcasi

nisan-bohcasi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git