Nişan Bohçası İçin Seccade Takımı

Nişan Bohçası İçin Seccade Takımı
23 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 13.015 kez okundu.

Nişan bohçası hazırlarken içine konulan şeyler dışında bir de bu hediyeleri toparlamak için bohça takımı alınır. Nişan bohçasında bohça takımında havlu, kese, bohça, hurç, seccade ve Kuran kabı bulunur. Söz bohçası hazırlanırken sadece bohça ve havlu vardır. Nişan bohçasında kullanılan seccade takımı genelde bohça takımı içinde olduğu için bohça takımıyla aynı renk ve desende olur. Bu bohçada ki seccadeler düğün gecesi namaz kılınırken kullanılır. Bu yüzden bizim adetlerimize göre belli bir değeri ve önemi vardır. Bohça modellerine bakarken artık günümüz gereği sadece şase bohça takımı kullanılmıyor. Ayrıca bir sandık, süslü kutular, dantelli hurçlarda kullanılıyor. Eğer sizde bohça takımı değil de sandık, süslü kutu gibi bir materyal kullanacaksanız seccade takımını ayrı olarak alabilirsiniz. Ayrı olarak satılan seccade ve Kuran kabı da mevcut. Ben bu yazımda takım halinde olan bohça takımlarının içindeki seccadelere yer vereceğim. Ama bunları ayrı olarak da sipariş edebilirsiniz.

Bohça hazırlarken sadece damada ya da sadece geline bohça hazırlanmadığı için kayınpeder, kayınvalide ve diğer aile büyüklerine de bohça hazırlanır. Bu yüzden bohça hazırlarken anne, baba ve aile büyükleri içinde birer takım seccade koyabilirsiniz. Erkeklere lacivert, siyah, deniz mavisi, yeşil gibi renkleri kullanabilirsiniz. Bayanlar için hazırlayacağınız seccade takımlarında pudra, bej, gül kurusu, bordo, mürdüm gibi renkleri kullanarak farklı şekillerde hazırlayabilirsiniz. Dediğim gibi seccadeleri ayrı olarak sipariş verebilirsiniz. Bu sayede aile büyüklerine de güzel bir seccade takımı hediye etmiş olursunuz.

seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi seccade-takimi 3 seccade-takimi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git