Nikah Şekeri Yapımı

Nikah Şekeri Yapımı
27 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 2.297 kez okundu.

Hayatınızın yeni başlangıcında “Evet” derken sizlere şahitlik eden birçok yakınınıza ufacık bir anı bırakmak için ilk akla gelen şey nikah şekerleridir. Bu özel gününüzde sevdiklerinize hatıra kalan nikah şekeri nasıl yapılır? Bu yazıda sizlere bu konu hakkında fikir vereceğiz. Son zamanlarda nikah şekerleri yerine lavanta kesesi, kokulu sabun, kokulu taş vb. şeyler dağıtılmaktadır. Asıl olan nikah şekeridir. Nikah şekeri olarak da genel de badem şekeri kullanılmaktadır.

Nikah töreninizde sevdiklerinize anlamlı ve özel bir hatıra bırakmak isteyenler nikah şekerlerini kendileri yaparak daha özel bir hale getirebilir. Eskiden tek tip birbirine çok benzeyen nikah şekerleri vardı. Fakat şimdi nikah şekeri trendleri oluştu. Çeşit çeşit nikah şekerleri arasında boğulacağınıza kendiniz istediğiniz gibi nikah şekerlerinizi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken isteğiniz doğrultusunda renkli kurdeleler, keseler, süslemeler almanız. Bunları İstanbul’da Eminönü’nde ya da internet üzerinden hobi malzemeleri satan veya tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Nikah şekerlerine bakarken gözünüz korkmasın. Çünkü yapılması çok basit ve çok şık duran bir sürü nikah şekeri modelleri var. Bunları yapmak ise biraz da sizin hayal gücünüze ve yaratıcı fikirlerinize kalmış 🙂

667804a75bba72a26f9edb3231845e1c

Nasıl bir nikah şekeri yapmak istiyorsanız öncelikle kafanızda onu oluşturun. Örneğin magnetli mi yapmak istiyorsunuz yoksa kese şeklinde mi? Bunlara karar vererek alacağınız malzemeler de belli olacaktır. Bir de bunun yanında kullanacağınız silikon tabancası ve makasa ihtiyacınız var. Bütün malzemeleri tamamlayıp nikah şekerlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Üzerine yazı yazmayı düşünüyorsanız yazacağınız metni bir matbaaya verip etiket şeklinde çıkartabilirsiniz. Aşağıdaki videoları izleyerek nikah şekeri nasıl yapılır hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Nikah Şekeri Yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. sohbet dedi ki:

    guzelsıte

  2. Damla dedi ki:

    Açlı iş istyormu eve ıstabul eyup

Sayfa başına git