Muhteşem Kalçalar İçin Öneriler

Muhteşem Kalçalar İçin Öneriler
25 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.338 kez okundu.

Diri, dik duran, sıkı kalçalar her kadının hayalidir. TV’de, internet ortamında gördüğümüz o meşhur ünlü bayanların kalçaları her zaman biçimli ve güzel durur. Pekiyi bizim neyimiz eksik? Biz neden öyle olmayalım? Düzenli spor ve dengeli beslenme ile sıkı kalçalara kavuşabiliriz. Ayrıca spor için hiçbir alete gerek duymadan, spor salonuna gitmeden sadece evde yapabileceğiniz bazı hareketler ile kalçalarınızı forma sokabilirsiniz

Dengeli-Beslenme-Nedir

Beslenmenizi düzenleyin: Beslenmenizi düzenlerseniz yaptığınız sporun daha çok faydasını göreceksiniz. Şeker, beyaz un, asitli içeceklerden uzak durmalısınız. Vücudunuzun yağ dengesini koruyabilmek için yağlı kızartmaları tüketmemelisiniz. Öğün atlamamalı, az ve sık yemelisiniz.

Kalça sıkılaştırma hareketleri olarak 5 basit yöntem var. Bunların hepsini uygulamak zorunda değilsiniz. Ama en az 2 tanesini uygularsanız daha iyi sonuç elde edersiniz. Hangisini yapabiliyorsanız o hareketleri yaparak kalçalarınızı sıkılaştırın. Etkisini 1 ay içinde göreceksiniz. Bunun için haftada bir fotoğraf çekerek aradaki farkı görebilirsiniz. Egzersizleri yapmadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapmalısınız.

egzersiz

Geriye Tekme Egzersizi: Bu hareket hem kalçalarınızı hem de karnınızı çalıştıracaktır. Bu hareket için diz üstü yere çömelin. Ellerinizi ve bir dizinizi yere sabitleyin. Diğer bacağınızı geriye tekme atar gibi uzatın ve yukarı kaldırın. Bacağınızı aşağı doğru indirin ama yere değdirmeyin. Bu hareketi 5-10 defa yapın ve diğer bacağınıza geçin.

egzersiz

Bacaklar Açık Çömelme: Squat egzersizine çok benzemektedir. Bu hareket bacak ve kalça kaslarınızı çalıştıracaktır. Bacaklarınızı omuz genişliğinden daha açık ve dik bir şekilde açın. Ellerinizi göğsünüzde birleştirin ve sırtınız dik bir şekilde aşağı doğru çömelin. Bu hareketi 15 defa tekrarlayın.

egzersiz

Lunge Egzersizi: Bacaklarınızı omuz genişliğinde açık ve sırtınızı dik tutun. Bir bacağınızı ileriye doğru büyük bir adım atın. Diğer bacağınız sabit ve sırtınız dik konumda olmalıdır. Öndeki ayağınız yere sabit bir şekilde aşağı doğru inerek dizlerinizi bükün. Arkadaki ayağınızın parmak uçlarında duracaksınız. Bu şekilde 1-2 saniye durun ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Bu hareketi 15 defa tekrarlayın.

egzersiz

Kalça Kaldırma: Basit ve etkili bir harekettir. Bu hareket ile tüm kalça kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Bu hareket için sırt üstü yere uzanın. Bel boşluğunuzu ve ayaklarınızı yere sabitleyerek dizlerinizi bükün. Bu şekilde kalçanızı sıkarak yukarı doğru kaldırın. Bu şekilde 10 defa tekrar edin.

egzersiz

Bacak Kaldırma: Bacak, karın ve kalça kaslarınız için harika bir egzersizdir. Bu hareketi varsa pilates bandı ile yapmanızı öneririm. İlk önce sağ tarafınızda doğru düz bir şekilde uzanın. Bir elinizi başınızın altına koyarak kaldırın. Sol bacağınızı mümkün olduğunca yukarı doğru kaldırın. Kaldırırken yere paralel ve düz olmasına dikkat edin. Bu şekilde 20 defa tekrar edin ve taraf değiştirin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git