Masalsı Bir Düğün İçin…

Masalsı Bir Düğün İçin…
19 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.660 kez okundu.

Her gelinin hayalidir masalsı, rüya gibi bir düğün ile evlenmek. Gelinlik, aksesuar seçimi, düğün mekanı, düğün konsepti derken işin içinde kaybolup gidersiniz. Her şeyin iyisi olsun derken kendinizi strese sokmanıza hiç gerek yok. Masalsı bir düğün için nasıl hazırlıklar yapılır, nelere dikkat edilir, kaç ay kala düğün hazırlıklarına başlanır hepsi bu yazıda…

düğün

Son zamanlarda artık çiftler düğün işlerini bir organizasyon firmasına devredip düğünün tadını çıkarmaya bakıyorlar. Fakat her şey yine sizin elinizde olduğu için bu gergin süreci en iyi şekilde nasıl atlatırsınız bunları anlatmış olacağız. Düğün organizasyon firmaları ile çalışmak her çiftin yaptığı bir tercih değil. Büyük ve çok sayıda davetlinin katılacağı, gösterişli bir düğün yapmayı düşünüyorsanız organizasyon firmaları sizin için ideal olacaktır. Düğün mekanı, gelinlik, ses-müzik-ışık, davetiye, süslemeler ve düğün akış planın sağlanması çok önemlidir.

düğün

Düğün organizasyonunu ne kadar zaman önce planlamaya başlanmalı?
İyi bir organizasyon için düğün planlaması önemlidir. Genelde 4 veya 6 ay önceden düğün planlanmasına başlanır. Aslında ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi oluyor. Çünkü zaman genişlediği için rahat rahat karar verebilir ve organizasyon firmasına daha geniş vakit kalır. Bu sayede organizasyon firması geniş bir zaman içerisinde çalışacağı için ortaya daha güzel bir düğün konsepti çıkacaktır.

düğün

 

Nikah şekeri, düğün davetiyesi ve hediyeliklerin seçimi
Her sene yepyeni modeller ile karşımıza çıkan nikah şekeri ve düğün davetiyeleri düğün konseptinde önemli bir rol oynuyor. Nikah şekeri, davetiye ve hediyelikler genelde düğün konseptine uygun olarak seçilir. 2016 düğün modasının en çok tercih edilen modelleri ise danteller, deniz yıldızı, renkli şekerler ve cam kavanozlarda renkli mumlardır.  Bu senenin yeni modası ile anı köşesi oluşturmak. Burada fotoğraflarınızdan oluşan bir anı köşesini renkli mumlar ve ışıklandırmalar kullanarak süsleyebilirsiniz.

düğün

Düğün mekanın seçimi
Mekan seçimi konsept için çok önemlidir. Artık eskisi gibi kapalı balo salonlarının yerine açık havada yapılan kır düğünleri daha çok tercih edilmektedir. Açık alan tercih olunca riski biraz daha fazla olmaktadır. Hava durumu ve yer seçimi önemli bir rol oynuyor. Olası bir hava durumunda kullanılabilecek şemsiyeler ya da ayrı bir salon olması gerekiyor. Ayrıca yer durumunun toprak veya çim olması durumunda zeminin düzenlenmesi lazım. Düğün günü gelinin haricinde birçok kişi yüksek topuklu tercih edeceği için zeminin düzenlenip yürüyüş için uygun hale getirilmesi gerekiyor. Ama yine de siz kendinize bir topuk koruyucu edinin ne olur ne olmaz 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git