Kuruyan Rimel İçin Ne Yapılmalı?

Kuruyan Rimel İçin Ne Yapılmalı?
31 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.726 kez okundu.

Biz bayanlar için makyajın vazgeçilmezi tabii ki de rimeldir. Rimel; kirpiklerimizin daha hacimli, daha kıvrık ve daha uzun görünmesini sağlar. Makyaj için kullandığımız her kozmetik ürünün bir kullanım süresi vardır. Rimel için ortalama olarak 3 ve 6 ay arasında değişir. Rimeli çok fazla kullanmıyorsanız 6 ay boyunca size yetecektir. Fakat devamlı kullanıyorsanız size 3 ay bile gitmeyeceğini söyleyebilirim. Rimelin ömrünü uzatmak ya da kuruyan rimeli tekrar kullanmak istiyorsanız yazının devamını mutlaka okumalısınız.

Rimelin ömrünü uzatmak için ilk önce doğru kullanmalısınız. Rimel kullanırken fırçayı devamlı tüpün içine pompalıyorsanız yani sokup çıkartıyorsanız içeriye daha fazla hava girmesini sağlamış oluyorsunuz. Tüpün içine ne kadar hava girerse rimeliniz o kadar çabuk kuruyacaktır. Rimeliniz bitmese bile kuruduğu için kullanamaz hale gelecektir. Rimelinizi sürerken biraz hızlı davranmalısınız. Tüpün içine fazla hava girmemesi için bir pamuk, kağıt ya da parmağınızla tüpün ağzını kapatabilirsiniz. Tüpün içinden ürünü almak için fırçayı tüpün içine sokup döndürmeye başlayın. Bu sayede fırçanıza daha fazla ürün almış olursunuz. Fırçanızın üzerindeki kurumuş rimeli belli aralıklarla temizleyin. Kurumuş rimel artıklarını tüpün içerisine tekrar soktuğunuz zaman rimelinizin yapısını bozacak ve daha çabuk kurumasına neden olacaktır.

Kuruyan rimeli tekrar kullanmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem var. En basitinden başlayalım o zaman 🙂

1- Su: Evet en basiti su. Rimelinizde biraz kuruluk varsa ya da tam olarak ürünü alamıyorsanız tüpün içine biraz su damlatın ve ağzını iyice kapatarak sallayın. Şimdi açık tekrar kullanabilirsiniz.
2- Krem: Krem olarak nemlendirici özelliği olan her türlü kremi kullanabilirsiniz. Çok az bir miktar kullanmayı unutmayın. Yine aynı şekilde kremi bir miktar tüpün içine koyup sallayın ve kullanın.
3- Gözyaşı Damlası: Bir diğer etkili yöntemde gözyaşı damlasıdır. Göz kuruluğuna iyi gelen bu losyon rimelinizin de kuruluğunu giderecektir.
4- Zeytinyağı: Rimelinizin içine damlatacağınız birkaç damla zeytinyağı hem rimelinizin kuruluğunu giderecek hem de kirpiklerinize bakım yapacaktır.
5- Badem Yağı: Yine aynı şekilde rimeliniz için kullanacağınız badem yağı rimeldeki kuruluğu yok edecektir. Aynı zamanda da kirpiklerinizin daha dolgun durmasını sağlar.
6- Likit Eyeliner: Eğer likit eyeliner kullanıyorsanız eyelinerınızdan bir kaç damla rimelinizin içine damlatarak rimelinizin eski formuna kavuşmasını sağlayabilirsiniz.
7- Gül Suyu: Rimelinize gül suyu damlatarak da kuruluğunu giderebilirsiniz. Hem bu sayede mis kokulu kirpikleriniz olmuş olur 🙂
8- Bebek Yağı: Bebek yağını da rimelinizin tekrar sıvılaşması için kullanabilirsiniz.
8- Sıcak Su: Bir kabın içerisine sıcak suyu boşaltın ve içerisine ağzı kapalı şekilde rimelinizi koyun. Su tamamen soğuyana kadar rimeli içinde bekletin. Bu yöntem biraz zaman alacaktır ama rimeliniz eski haline tekrar dönecektir.

Yukarıda saydığımız yöntemler sadece sizi birkaç kullanıma kadar idare edecektir. Bunu çok az kalan şampuanın içine su katarak çoğaltmaya çalışmamız gibi düşünebilirsiniz. Bu şekilde en fazla ne kadar kullanabilirsiniz ki? Çok acil durumlarda ya da o esnada rimel ihtiyacınızı karşılayacak şekilde kullanabilirsiniz. Devamlı olarak biten rimele tekrar tekrar aynı işlemleri uygulamayın. Rimelin yapısını bozacağınız için kirpiklerinize zarar verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git