Kumral Gelinlere Makyaj

Kumral Gelinlere Makyaj
31 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.395 kez okundu.

Bir gelini gösteren en iyi şey saçı ve makyajıdır. Günlük hayatta yaptığımız makyajın aksine düğünde yapacağınız makyaj ile fark yaratmalısınız. Herkesin ten rengi, saç rengi ve göz rengi farklıdır. Her zaman buna uygun makyajınızı yaparsanız doğru bir sonuç elde edebilirsiniz. Birçok gelinin makyajı hüsran ile sonuçlanmaktadır. Bunun için seçeceğiniz kuaför ve makyöz çok önemlidir. Teninize ve saç renginize uygun bir makyaj stilini belirlemek için yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Öncelikle kumral bayanlar kimlerdir? Eğer beyaz veya buğday tenli ve kahverengi tonlarında saçlarınız varsa kumral bir bayansınız demektir. Göz rengi ise kahverengi, ela, bal ve bazen de mavi olabiliyor. Adım adım kumrallar için makyaj önerilerine gelin birlikte bakalım.

İlk adım: Fondöten seçimi
Fondöteni doğru seçmek makyajınızın ilk adımı olacaktır. Ne koyu, ne açık tam da cildinize uygun bir fondöteni seçmeniz çok önemlidir. Fondöten seçerken genelde bileğimizde deneyerek alırız. Fakat bu yanlıştır. Fondöten alırken boyun kısmında deneyerek almanız sizin için en doğru seçim olacaktır.

kumral-makyaj

İkinci adım: Allık seçimi
Allık tercihi olarak gold, bronz, kahve tonları, açık şeftali tonları sizin cilt ve saç tipinize en uygun renklerdir. Işıltılı bir aydınlatıcı uygulayarak da gözlerinizi daha ön plana çıkarabilirsiniz.

kumral-makyaj

Üçüncü adım: Göz farı seçimi
Göz renginize göre uygun bir far seçerseniz daha uygun olacaktır. Fakat en çok yakışan tonlar gold, kahverengi, yeşil, leylak gibi renklerdir. Kumrallara göz makyajında yakışan model ise smokey eye diye adlandırılan dumanlı göz makyajlarıdır. Bu tarz bir dumanlı göz makyajı seçerek gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

kumral3

Dördüncü adım: Ruj seçimi
Kumrallara yakışan ruj renkleri de kendi dudak renginizin birkaç ton koyusu olan renklerdir. Gül kurusu, vişne çürüğü, kahvenin her tonu size yakışacaktır. Tabii ruj seçimini de göz makyajınıza göre yapmanızı öneriyoruz.

kumral-makyaj

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git