Kolay Bronzlaşmanın Yolları

Kolay Bronzlaşmanın Yolları
15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 913 kez okundu.

Havaların ısınması ve yaz ayının gelmesiyle birlikte tatil planları, bronz ten hayali herkesin kafasında canlanmaya başladı. Yaz sezonunu daha açmadıysanız ve çok da beyazsanız bronzlaşmak için dikkatli olmanız gerekir. Birden güneşe çıkmak yerine kısa süreli güneşe çıkarak cildinizi güneşe hazırlayın. Ten renginizin açıklık ve koyuluk durumuna göre güneşte kalma sürenizi belirlemelisiniz.

 

Ten Rengine Göre Güneşe İlk Çıkış Süreleri
Çok Açık (Beyaz) Ten: 5-10 Dakika
Kumral Ten: 10-20 Dakika
Buğday Ten: 20-30 Dakika
Esmer Ten: 30-40 Dakika

 

Bronzlaşmadan Önce Peeling
Teninizin eşit miktarda ve güzel bir renk almasını istiyorsanız mutlaka peeling yapmalısınız. Peeling yaparak cildinizin ölü hücrelerden kurutulmasını sağlayın. Bu sayede güneş ışınları cildinize daha iyi nüfus ederek cildiniz tarafından emilimi daha kolay olacaktır. Tatile gitmeden önce evde peeling yapabilirsiniz. Ya da kese yaparsanız o da aynı işlevi görecektir.

 

Bronzlaşmak İçin Güneşe Çıkma Saatleri
Kolay ve hızlı bronzlaşmak istiyorsunuz ve bunun için gün boyu güneş altında kalıyorsunuz. İşte en büyük yanlışlardan biri de budur. Güneşlenme saatlerine uyarak bronzlaştığınızda daha sağlıklı bir görüntüye ulaşırsınız. Sabah saat 8 ile 11 arası bronzlaşabilirsiniz. Güneşin tepede dik olduğu 12:00 – 16:00 arası mümkün olduğunca güneşe çıkmayın. Bu saatler güneşin en zararlı olduğu saatlerdir ve cildinizi yakmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Sabah güneşe çıkamazsanız 16:00’dan sonra güneşe çıkarak bronzlaşabilirsiniz.

 

Kremler/Bronzlaştırıcı Yağlar
Piyasada birçok bronzlaştırıcı yağ ve kremler mevcut. Bronzlaştırıcı sprey veya krem alırken cildinize uyumlu olanları almanız gerekir. En çok kullanılan bronzlaştırıcı yağlar havuç yağı ve kakao yağıdır. İkisi de bronzlaşmak için çok iyi bir tercihtir. İkisinin de içerisinde nemlendirici mevcuttur. Pekiyi bu bronzlaştırıcı yağları ne zaman kullanacağız? Birçoğumuz hemen bronzlaşmak için direk bronzlaştırıcı yağı sürer. Bu çok yanlıştır. Denize veya havuza giderken mutlaka güneş kremi sürmelisiniz. Güneş kremi sizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır. Denize girmek istiyorsanız bronzlaştırıcı yağınızı sürmeyin. Denizden çıktıktan sonra iyice kurulanın ve güneş teninizi ısıtsın. Daha sonra bronzlaştırıcı yağınızı sürün. Ve artık güneşlenmeye başlayabilirsiniz.

 

Bronzlaşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bronzlaşmaya çalışırken kullanacağınız her ürün cildinizde uyumlu olmalıdır. Cildinizle uyumlu ürünleri almak istiyorsanız satış danışmanlarından yardım isteyebilirsiniz. Bronzlaştırıcı yağı cildinize bol bol sürerek çabucak bronzlaşmazsınız. Bronzlaştırıcı yağı cildinize emilimi kolay olacak bir şekilde sürün. Eğer denize/havuza girmeyecekseniz bronzlaştırıcı yağı önceden sürün ve kurumasını bekledikten sonra güneşe çıkın. Bronzlaşmadan önce nemlendirici sürmeniz kullanacağınız kremin emilimini daha da kolaylaştırır. Güneşlendikten sonra duş alın ve nemlendiricinizi tekrar sürün. Bu sayede cildinizin bronzluğunu korumuş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git