Kışın El Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kışın El Bakımı Nasıl Olmalıdır?
29 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.069 kez okundu.

Kış ayına girmemizle beraber günlük bakım ritüellerimizde değişmeye başladı. Her zaman bakımına özen gösteren hanımlar için kış aylarında el bakımı nasıl olur bu konu hakkında bilgi vereceğim. Öncelikle soğuk hava şartları dolayısıyla ellerimiz nemini kaybederek kurur ve çatlar. Hatta dışarıdan eve geldiğinizde ellerine dikkat edin çok kuru ve çatlak bir görüntü oluşur. Bu durumu önlemek ve ellerinizin her zaman pamuk gibi olmasını istiyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızda fayda var.

El bakımınızı yaparken önce ellerinizin temizliğinden başlayalım. Artık birçok kozmetik mağazasında temizleyici ürünleri rahatlıkla bulabiliyoruz. Elleriniz için temizleyici ürün kullanırken ürünün kurutucu olmamasına dikkat ederek seçim yapmalısınız. Pekiyi temizleyici ürünlerin kurutucu olup olmadığını nerden anlarsınız? Mağazalarda ki yardımcılardan bilgi alabilirsiniz. Ya da beğendiğiniz temizleyici ürünlerinin tester olanlarını elinize biraz sürüp test ederek seçim yapabilirsiniz. El temizliğinde ellerinizi sık sık yıkamak önemlidir. Fakat uzun süre ellerinizi yıkadığınızda nem kaybı ortaya çıkar. Bu yüzden her ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici sürmelisiniz.

el-bakimi

Başta dediğimiz gibi soğuk hava ellerimizi olumsuz etkiler. Bunun için dışarı çıkarken mutlaka eldiven takın. Temizlik yaparken kullandığınız deterjanlarda ellerinizin kurumasına ve çatlamasına yol açar. Deterjan kullanırken içi pamuklu eldiven kullanmalısınız. Kullandığınız sıvı el sabunlarının nemlendiricili ve doğal olanlarından tercih edin. Zeytinyağlı bir sıvı sabun hem ellerinizi nemlendirir hem de dış etkenlerden korur. Diğer bakım önerileri olan gül suyu, badem yağı ve gliserin kullanarak ellerinizi nemlendirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git