Kına Ve Bekarlığa Veda Partisi

Kına Ve Bekarlığa Veda Partisi
2 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.417 kez okundu.

Son zamanlarda kına geceleri fazlasıyla ihtişamlı geçse de bu yılın en trendi bekârlığa veda partileri olacak. Bu partileri ünlüler daha çok yapıyor. Önce kına gecesi havasında başlayan gece kına yakıldıktan sonra partiye dönüşebiliyor. Ünlüler daha büyük, kalabalık ve organizasyon şirketleri ile çalıştığı için harika işler ortaya çıkıyor. Ama sizde kendi bekarlığa veda partinizi hazırlayabilirsiniz. Bunu en yakın arkadaşlarınız ile planlarsanız hem daha az yorulursunuz hem de işinizi kolayca halledebilirsiniz.

kina-gecesi

Bekarlığa veda partisi düzenleyecekseniz önce mekan ile anlaşmanız gerekiyor. Kapalı bir salon olabilir, bir otelin ya da cefenin teras katı olabilir ya da açık havada güzel bir bahçede yapabilirsiniz. Mevsimsel olarak eğer yazın evleniyorsanız biraz acele etmeniz gerekecek. Bu tarz mekânlar genel olarak çok çabuk bir şekilde doluyor. Kaç kişi olacaksanız ona uygun bir mekân tercih edin. Mekân ile anlaşırken organizasyon var mı? Kıyafet veriyorlar mı ya da kiralıyorlar mı? Yemekli mi yemeksiz mi? Bu gibi soruları mutlaka sorun. Aksi takdirde sadece mekânı kiralayıp organizasyon, kaftan, süslemeler gibi işler size kalabilir.

kina-gecesi

Mekânı ayarladınız sırada organizasyon var. Nasıl bir tema tercih edeceksiniz. Eğlenceli mi? Klasik mi? Hint tarzı mı? Bunu belirlemeniz gerekecek. Ardından diğer tüm hazırlıklar buna uygun olarak gelecektir. Süslemeler, renk, davetiye, hediyelikler sizin seçeceğiniz temaya göre değişecektir. Bu tür organizasyonları yaparken arkadaşlarınızdan fikir almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

kina-gecesi

Kına gecesinde giyeceğiniz kıyafet de bekârlığa veda partiniz kadar önemlidir. Sonuçta gelin olan sizsiniz ve ön planda olmanız gerekiyor. İki adet kıyafet tercih etmelisiniz. Biri kaftan ya da bindallı diğeri ise partide giyeceğiniz bir kıyafet olmalı. Partide giyeceğiniz kıyafet beyaz, pudra, krem gibi açık tonlarda olursa gelin olduğunuz çok daha iyi belli olacaktır. Hatta beyaz bir elbise giyip saçınıza kısa bir duvak bile takabilirsiniz. En yakın arkadaşlarınız ise seçeceğiniz bir renkte aynı kıyafetleri giyerek nedimeleriniz olabilir.

kina-gecesi

Sıra geldi son aşama olan bekârlığa veda için hediye seçimine. Gelen misafirler için ve en yakın arkadaşlarınıza vereceğiniz hediyeleri hazırlamalısınız. Arkadaşlarınız için üzeri yazılı tişört bastırabilirsiniz. Oje, ruj ve rimelden oluşan küçük bir set yaptırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git