Kına Gecesi Davetiyesi

Kına Gecesi Davetiyesi
27 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 2.805 kez okundu.

Kına gecesi günü ve saati normalde düğün davetiyesinin alt kısmında belirtilir. Ama artık kına gecesi için de ayrıca bir davetiye çıkartılıyor. Özellikle sadece bayanların katılacağı bir kına gecesi olunca daha çok bayanlara yönelik özel davetiyeler çıkartılıyor. Gelin kız arkadaşlarına, yakın çevresine ve dostlarına bu özel davetiyeyi düğün davetiyesiyle beraber veriyor. Bu aslında biraz daha esprili ve bayanlara özel olduğu için son zamanlarda çok fazla ilgi çekmeye başladı. Kına gecesi davetiyeleri, kına gecesiyle bütünleşik olan kırmızı renkle tasarlanıyor. Tabii isteğe göre pembe yaptıran da var.  Konsept kına gecesi yapanlar için çok faklı değişik modeller de var.

kınadavetiyesi

Kına Gecesi Davetiyesi Nasıl Olmalı?
Kına gecesi davetiyesi bayanlara özel olduğu için istediğiniz gibi abartabilir, istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Bu davetiye pek de aile büyüklerine verilmeyeceği için rahat olabilirsiniz. Yani aslında şöyle düşünmek gerekir bekarlığa veda partisi için davetiye basıyorsunuz ve bunu sadece sizin belirlediğiniz kişiler görecek.

kinadavetiyesi

Kına Gecesi Davetiyesinde Neler Yazmalı?
Kına gecesi davetiyesinde kınanın yapılacağı yer, gün ve saati yazmalısınız. Bunun haricinde bir de kına gecesi davetiye sözleri var ki onlardan da birkaç örnek verelim:
Kınamı yoğurdular hamur ettiler
Gözlerimin yaşını yağmur ettiler anam
Şu üç günün içinde ben elin oldum elin
Senin bu yokluğuna nasıl dayansam anam
*****
Kınalar yakılacak
Türküler söylenecek
Gelin önce ağlayıp
Sonra gülecek
***
Hep beraber
Göbekler atarak
Şarkılar söyleyip,
Kınalar yakmaya davetlisiniz.
***
Türküler söylemeye,
Göbekler atmaya
Kınalar yakmaya,
Beni ağlarken avutmaya
Hepinizi bekliyorum 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git