Kayınvalideyle İlk Tanışmada Ne Giyilir?

Kayınvalideyle İlk Tanışmada Ne Giyilir?
15 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 2.183 kez okundu.

Hayatınızın gerini kalanını birlikte geçireceğiz adamın annesi ile tanışırken ne giyeceğinize karar veremediyseniz bu yazı sizler için 🙂 Biliyorsunuz ki ilk izlenim her zaman önemlidir. Unutmayın ki karşınızda bir “Anne” var. Ve anneler her zaman her şeye dikkat ederler. Konu kayınvalide olunca biraz daha özen göstermelisiniz. Aşırıya kaçmadan, çocuksu olmadan, kendinizden emin bir izlenim bırakmalısınız. Ama bunları yaparken asla kendinizden farklı biri gibi görünmeye çalışmayın. İlişkiniz ciddi ise her zaman ilk görüşte gibi olmanız olanaksız bir durum. Bunun ilerisini de düşünmeli ve kendinizden farklı bir görüntü oluşturmayın. Her genç kızın aklını kurcalayan en büyük soru “Ne giyeceğim?” Aslında sadece kayınvalideyle değil de her zaman böyle 🙂 Neyse konumuza dönelim. Asıl konu o önemli günde ne giyeceğiniz?

İlk adım olarak günü kararlaştırın. Genel olarak 1 hafta öncesinden belli olur. 1 haftalık bu süre hazırlanabilmeniz için yeterli bir zaman. Hazırlıklarınızı gideceğiniz yere göre yapmanız gerekir. Dışarıda mı buluşacaksınız yoksa eve mi davet etti? Evde akşam yemeği mi yoksa çaya davet mi? Dışarıda yemek mi yiyecekseniz yoksa bir kahve mi içeceksiniz? Gittiğiniz yere uygun giyinmeniz her şeyden önemli olduğunu sakın unutmayın.

Aralık ayında olduğumuz için ben kış kombini olarak kayınvalide ilk tanışmada ne giyilir diye kendi fikirlerimi sunacağım. Şimdi dışarıda bulaşacağınızı varsayıyorum. Diyelim ki dışarı da bir kafe ya da AVM’de buluşacaksınız. Dışarısı olduğu için uçuş uçuş etek biraz zor olabilir. Bunun yerine diz altı etek ya da pantolon düşünebilirsiniz. Pantolon olarak sakın düşük bel ya da kot giymeyin. Ne klasik ne de spor duran şık bir pantolon tercih edin. Renk olarak siyah, bordo, lacivert, vizon rengi olabilir. Üzerine triko bir kazak ya da hava güneşli ise bir bluz giyebilirsiniz. Günlük olarak kullandığınız bir fular, şapka, eldiven kullanabilirsiniz. Bunları kullanırken abartıya kaçmadan sadeliği ve şıklığı ön planda tutmaya özen gösterin. İlk buluşmada kayınvalidenizin evine gidecekseniz şık bir elbise tercihi yapmalısınız. Elbise giyerken mutlaka çorap giyin. Çıplak bacaklar kayınvalidenizin pek hoşuna gitmeyebilir. Elbise boyunuza dikkat edin. Ne çok uzun ne çok kısa olsun. Elbisenizin boyunu oturarak ölçün. Oturduğunuz zaman bir yeriniz görünmüyor ve rahat bir şekilde oturabiliyorsanız o elbisenin boyu uygundur. Dekolteli bir elbise tercihi ilk buluşma için uygun olmayacaktır. Tabii derin yırtmaçlı bir elbise giymeyi de sakın düşünmeyin. Bu tarz elbiseleri müstakbel eş adayınıza saklamalısınız kızlar 🙂

Kıyafetleri tercihinizin yaptınız. Sırada ayakkabı, çanta seçimi, saç ve aksesuar var. Ayakkabı seçiminizi de kıyafetinize göre yapmalısınız. Spor ayakkabı, dümdüz bir ayakkabı giymeyi pek düşünmeyin. Çizme ya da topuklu bir bot uygun olacaktır. Klasik siyah topuklu ayakkabıları sadece düğünlerde giyiyorsanız bugün için kullanmayın. Rahat yürüyemeyebilirsiniz ve gün boyu sizi rahatsız edebilir. Bunun yerine kalın topuklu bir çizme veya topuklu bot kullanabilirsiniz. Eve gittiğiniz zaman ayakkabılarınızı çıkaracağınız için yanınıza yedek bir ayakkabı götürün. Bu az topuklu bir ayakkabı ya da bir babet olabilir. Çanta tercihinde ise ne spor ne klasik şık bir çanta tercihiniz olsun. Saç ve makyajı ise çok fazla abartmayın. Doğal olun, yapılı saçlar ile gitmeyin. Ama özensiz de olmayın. Düz bir fön iyi bir seçim olacaktır. Makyaj olarak doğal tonlar uygulayın. Aşırıya kaçmadan yüzünüze renk verin. Aksesuar seçimi olarak küçük bir yüzük, inci bir küpe ya da tektaş küpe de olabilir. Kolye olarak büyük abartılı olanları tercih etmeyin. Bileklik ve saat takabilirsiniz. Veee en önemli yer ise elleriniz 🙂 Belki pek aklınıza gelmemiştir ama el bakımı da önemlidir. Yumuşacık mis kokulu eller kayınvalidenizi etkileyebilir. Tırnaklarınıza da dikkat edin kızlar. Çok uzun olmasın. Ojeleriniz dikkat çekici bir renk yerine sade ve temiz olsun. Ten rengi oje ilk buluşma için uygun olacaktır.

elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise elbise

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git