Kaş ve Kirpik Bakımı

Kaş ve Kirpik Bakımı
2 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 843 kez okundu.

Biz bayanlar için gür bir kaş ve kirpikler çok önemlidir. Çünkü yüzümüzde ilk dikkat çeken şey gözlerimizdir. Kaşlarımız ve kirpiklerimiz ne kadar bakımlı ve güzel olursa o kadar çok etkileyici bakışlara sahip olabiliriz. Sırf bu yüzden onlarca maskara bitirmiyor muyuz? Son yıllarda ise kaş kontürü ile kaşlarımızı da elden geçirmek durumunda kalıyoruz. Gür kaşlara ve gür kirpiklere sahip olsak bu kadar çok kozmetik ürünü kullanmak zorunda kalmayız. Günlük makyaj yaparken devamlı kozmetik ürünler kullanmamız kaşlarımızı ve kirpiklerimizi güçsüzleştirir. Bu durumda hem kaşlarımız çıkmamaya, azalmaya başlar hem de kirpiklerimizde dökülmeler meydana gelir. İşte bu yüzden hem kirpikleriniz hem de kaşlarınız için bakım yapmalısınız.

Evinizde uygulayabileceğiniz basit ve etkili yöntemler sayesinde hacimli kirpiklere, dolgun kaşlara kavuşabilirsiniz. Öncelikle kaşlarınız ve kirpileriniz için ne istiyorsunuz? Dolgun bir kaş mı? Kıvrık, hacimli ya da uzun kirpikler mi istiyorsunuz? Her amaca yönelik bakım türleri farklıdır. Yine de kaşlarınızı ve kirpiklerinizi besleyecek, koruyacak ve sağlıklı bir görünüme kavuşturacak alternatifler bulmak mümkün.

Kaş Bakımı Nasıl Olmalı?
Kaşlarınıza bakım yapmadan önce şekil verirken dikkat etmelisiniz. Kaşlarınızı hangi yöntem ile aldığınız büyük önem taşır. Eğer kaşlarınız için ağda uygularsanız kaşlarınızı küstürebilir ve kaşlarınızın çıkmasına engel olabilirsiniz. Hangi kadına sorarsanız sorun mutlaka kaşının bir yerinde eksik çıkma sorunu vardır. Bunun sebebi yanlış yöntemler ile kaş alınmasından kaynaklanır. Kaşlarınızı cımbız ve ip yöntemini kullanarak alabilir ya da aldırabilirsiniz. Kaşlarınızı kuaförde aldırıyorsanız aynı kişiye kaşlarınızı aldırmaya özen gösterin. Ayrıca kaşlarınızı alamıyorsanız kaşlarınız çıkmadan kendiniz almaya kalkmayın. Kaşlarınıza bakım yapmadan önce kaşlarınızın temiz olması önemlidir. Gün boyu kaşlarınızda makyaj varsa (kaş kalemi, kontür, vs.) bakım yapmadan önce makyaj temizleyicisi ile iyice temizlemenizi öneririz.

Kaşların Daha Hızlı Uzaması İçin: Kaşlara yeniden şekil vermek çok zordur. Biliyorsunuz ki kalın kaş modası oldukça popüler hale geldi. Bu yüzden kaşlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız badem yağını kullanabilirsiniz. Alternatif olarak sarımsak yağı ve buğday yağını öneririz. Dilerseniz bir adet sarımsağı ortadan ikiye bölüp kaşlarınızda 7-8 defa gezdirip bir gece bu şekilde yatarsanız gece boyunca sarımsak kaşlarınıza bakım yapacaktır.

Kaşların Daha Gür Olması İçin: Kaşlarınızın şeklinden memnun fakat seyrek çıkmasından şikâyetçiyseniz işte size basit bir formül: Zeytinyağı! Zeytinyağı nelere iyi gelmiyor ki… Zeytinyağının besleyici özelliği sayesinde seyrek olan kaşlarınız daha dolgun hale gelecektir. Zeytinyağı yerine sarımsak ya da fındık yağı da kullanabilirsiniz.

Kirpik Bakımı Nasıl Olmalı?
Kirpiklerimiz çok hassas ve kırılgandır. Günlük hayatta sıklıkla makyaj yapıyorsanız ve maskarayı çok kullanıyorsanız kirpikleriniz güçsüzleşir. Güçsüz olan kirpikler dökülmeye meyilli olurlar. Bir zaman sonra makyajınızı çıkartırken kirpiklerinizin de döküldüğünü fark edersiniz. Eğer bu şekilde kirpikleriniz dökülmeye başladıysa acilen kirpiklerinize bakım yapmaya başlamalısınız. Her şeyden önce maskara ve kirpik kıvırıcısı kullanmayı bırakmalısınız. Önce kirpiklerinizi toparlayın ondan sonra maskara kullanabilirsiniz. Makyajınızı çıkarırken göz makyajına özel olan makyaj temizleyicilerini kullanın. Eğer elinizde göz makyajı için temizleyici yoksa vazelinden yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda vazelin kirpiklerinize iyi gelecektir. Kirpik bakımı yaparken kullanmadığınız bir maskara fırçasını ya da kirpik fırçası kullanabilirsiniz.

Kirpiklerinizin Dolgun ve Hacimli Olması İçin: Doğal öneri olarak birçok yağdan faydalanabilirsiniz. Zeytinyağı, Hint yağı, badem yağı ya da fındık yağını kirpiklerinize gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda E vitamini yağını da kullanabilirsiniz. Dıştan ne kadar çok bakım yapsanız de beslemenize dikkat ederek de kirpiklerinizi dolgun bir hale getirebilirsiniz. Bunun için beslemenizde B, A ve E vitaminleri bulunması gerekir. Bu vitaminleri tükettiğiniz zaman kirpiklerinizi maskaraya karşı korumuş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git