İzmir’deki Düğün Mekanları

İzmir’deki Düğün Mekanları
23 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.480 kez okundu.

2017 yazında evlenecek olanları şimdiden bir telaş almıştır. Nasıl bir düğün olacak, nerede olacak, yemekli mi? Yemeksiz mi derken kafalar çok karışıyor. Daha önceden İstanbul’daki düğün mekanlarına yer vermiştim. Bu yazımda da İzmir’deki düğün mekanlarını konu almak istedim. Ama şunu söyleyebilirim ki İstanbul’dan çok daha güzel yerler var 🙂 Kır düğünü, otel, salon, tarihi yerler, restaurantlar, sosyal tesisler gibi pek çok yerde düğününüzü yapabilirsiniz. Hepsinin kapasiteleri ve sunduğu olanaklar çok farklı. Hepsini olmasa da öne çıkan yerleri bu yazımda paylaşacağım.

dugun-mekani

İmrenhan & Konakları
Eşsiz Alaçatı manzarasında harika bir düğün gerçekleştirebilirsiniz. Tarihi mekan olduğu gibi aynı zamanda kır ve havuzlu bahçesi de mevcut. Havuz düşünen İzmir’li gelinler burayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Yemekli düğün kapasitesi 200 ve 300 kişi arasında değişiyor. Kişi başı ise sizin vereceğiniz menüye göre 80 ile 100 TL arasında. Açık ve kapalı olarak iki alanı mevcut. Aslında küçük bir yer en fazla 300 kişiyi ağırlayabilirsiniz. Fakat manzara ve hizmet olarak oldukça profesyonel.

dugun-mekani

Bordo Restaurant
Narlıdere’de sahile yakın bir yerde konum alan restaurant, orkestrası ve yemekleri ile İzmir’in ünlü yerlerinden bir tanesidir. Yemekli kapasitesi 750 ve 1000 kişi arasında olmakla beraber fazlasıyla konuk ağırlayabilen bir mekana sahip. Kişi başı ise 100 ile 150 TL arası değişiyor. Kır düğünü olarak mekan bakıyorsanız burasını da bir düşünün derim.

dugun-mekani

Case de Garden
Kır düğünü düşünenler için biraz daha küçük ve uygun fiyatlı bir yer. Yemekli fiyatı 50 ile 80 TL arasında. Kapasitesi ise 500 ile 750 kişi arasında değişiyor. Doğa manzarasında sahip olan bir yerde harika bir orman havasında düğününüzü yapabilirsiniz. Sadece düğün değil nişan, kına gecesi, baby shower gibi özel kutlamaları da bu alanda yapabilirsiniz. Özel organizasyon hizmetlerinde de yararlanabilirsiniz.

dugun-mekani

Yeşil Beyaz
İzmir/Buca’da yer alan kır düğünü mekanı, uygun fiyatlı ve 1000 kişi kapasitesi ile oldukça büyük bir misafir ağırlamaya sahip olan bir yer. Yemekli olarak düşünürseniz kişi başı 50 ile 80 TL arasında değişiyor. Açık ve kapalı olarak iki ayrı mekan bulunuyor. Kapalı alanda 500 kişi kapasiteli bir yer. Yemekli düğünde menüyü siz oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca catering firması da getirebilirsiniz.

dugun-mekani

Altınyunus Çeşme Resort & Termal Hotel
Çeşme’de 5 yıldızlı bir otelde evlenmek istiyorsanız burayı kaçırmayın derim. Harika bir yer ve aynı zamanda sahil düğünü istiyorsanız mutlaka gidip göz atın. Manzarası çok güzel, otel olduğu için kalabalık bir düğünü rahatlıkla yapabilirsiniz. Kokteyl olarak düşündüğünüzde 2000 kişiye kadar kapasite artabiliyor. Düğün sonrası after party için de ayrı bir mekanı bulunan yerin kişi başı fiyatı 100 ile 150 TL arasında.

dugun-mekani

Richmond Ephesus – Aydans Organizasyon
Düğünüm 5 yıldızlı otelde olsun ama biraz uyguna gelsin diyorsanız size bu mekanı önerebilirim. İzmir Selçuklu’da yer alan bu otelde kişi başı 80 ile 100 TL arasında değişen bir fiyata sahip. Davet alanı olarak açık ve kapalı olarak iki farklı yeri mevcut. Yemekli kapasitesi 500 ile 750 kişi, açık alan kapasitesi 2000 kişi, kokteyl alanında ise sayı 3000’e kadar çıkıyor. Kapalı alan ise sadece 400 kişilik bir kapasitesi mevcut.

dugun-mekani

Tepekule Kongre ve Sergi Merkez
Düğününüzü sosyal tesislerde yapmak isterseniz Tepekule’yi tercih edebilirsiniz. İzmir’in Bayraklı ilçesinde yer alan bu muhteşem kongre merkezinin kapasitesi 3000’den fazla. Fakat sadece kapalı alanı mevcut ve körfez manzarasına sahip. Yemekli fiyatı ise 100 ile 150 TL arasında. Pasta, süsleme, ışık, organizasyon gibi şeylerin hepsi kongre merkezi tarafından sağlanıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git