İstenmeyen Tüylere Çözüm

İstenmeyen Tüylere Çözüm
25 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.088 kez okundu.

Evlilik hazırlığı yaparken birçok bayan bir de istenmeyen tüylerden kurtulmaya çalışır. Aslında çok yöntem var ama doğru yöntemi bulmak, uzun süre tüylerden kurtulmak biraz zor. Bir de bayanlar olarak acısız yöntemleri istiyoruz. Hem acısız hem de pamuk gibi olmak çok da kolay değil. Tüylerinizi aldığınız zaman uygulayacağınız birkaç kür ile tüylerinizin çabuk çıkmasını engelleyebilirsiniz.

istenmeyen-tuyler

Tıraşlama Yöntemi: En bilindik ve en basit yöntemdir. Ama vücudunuzun her yerine uygulayamazsınız. Sadece koltuk altı, genital bölge ve bacaklarınızda uygulayabilirsiniz. Çünkü çok çabuk tüyleriniz uzar ve sert çıkar. Eğer tüyleriniz az ve seyrek çıkıyorsa bu yöntemi kullanabilirsiniz. Ama sürekli bu yöntemi uygulamak daha fazla tüy oluşumuna sebep olur bunu da unutmayın.

istenmeyen-tuyler

Tüy Dökücü Krem: Tüy dökücü kremleri kol ve bacaklarınızda kullanabilirsiniz. Genital bölge ve yüz için hiç uygun değildir. 4 hafta kadar tüy sorununuz olmaz ve etkili diyebileceğim bir çözüm yoludur. Ama bu da tıraş gibidir tüylerinizi sert çıkartır. Eğer tüyleriniz yumuşak ve seyrek ise kullanabilirsiniz. Tıraş gibi tahriş etmez ve krem sonrası cildiniz yumuşak olur. Nemlendirici özellikli olanları tercih ederseniz daha iyi olur.

istenmeyen-tuyler

Epilatör Cihazı: Her ne kadar cihazları olsa da pek fazla tercih edilmeyen bir yöntem. Küçük bir alet ile hızlı bir şekilde tüylerinizi kökünden alır. Yani cımbızla alıyormuş gibi ama daha hızlısını düşünün. Artık teknoloji ilerledikçe suda çalışanı, soğuk hava üfleyeni de var. Tabii bunu genital bölgenizde kullanabilir misiniz bilemiyorum. Genital bölge için başlıkları var ama makinenin derinizi kapma gibi bir ihtimal de var. Epilatör cihazını kullanırken derinizi iyice gergin tutmalısınız.

istenmeyen-tuyler

Soğuk Ağda Yöntemi: Soğuk ağda bantları çok pratik olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ağda bantlarını kullanırken şunu unutmayın ki sıcak ağda gibi değiller ve tüy bırakma sorunları olabiliyor. Soğuk ağda bantları kullanırken tüylerinizin çok küçük olmamasına dikkat edin. Ağda sonrası limon sürdüğünüzde kıl köklerinizi yakacak ve daha geç uzamasını sağlayacaktır.

istenmeyen-tuyler

Sıcak Ağda Yöntemi: Evet bayanların en çekindiği yöntemlerden biridir. Özellikle yaz aylarında sıcak ağda yapmak çok zordur. Terleriz, ağda tutmaz, ağda tenimizde kalır vs. Ama yazında olsa serin bir ortamda kuru cildimize uyguladığımızda harika sonuçlar elde ederiz. Ve yaklaşık olarak 1 ay boyunca pürüzsüz bir tene kavuşuruz. Tüyler yavaş yavaş uzar. Sert tüyleriniz olmaz eskisi gibi yumuşak tüyleriniz çıkar. Geç çıkması için ağda sonrası limon sürmelisiniz.

istenmeyen-tuyler

Lazer Epilasyon: Son zamanlarda daha çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Lazer yaptırırken güzellik merkezleri değil de daha çok hastane ortamlarını tercih etmelisiniz. Çünkü bazı yerler hiç güvenli olmuyor ve boşuna para veriyorsunuz. Ayrıca bu kolay bir iş değil doktor gözetimi altında yapılan bir yöntemdir. Tüyleri tamamen yok etmemekle beraber %80 azaltma garantisi veriyorlar.

istenmeyen-tuyler

İğneli Lazer Epilasyon: En acı veren ama en kesin çözümdür. İğneli olması sebebiyle biraz acı vermektedir. Ama tabii ki dayanılmaz bir acı değildir. Vücudunuzun hassas bölgelerinde biraz acı olabilir sadece. Bunun haricinde kızarıklık ve kabarıklık olması normaldir. Çok küçük bir iğne ile kıl köküne girilerek kıl köküne elektrik verilir. Bu sayede kıl kökleri zayıflatarak kalıcı çözüm sağlanmış olur.

istenmeyen-tuyler

Lazer Epilasyon Cihazı: Bazı elektrikli ev aletleri satan ünlü markalar özellikle epilasyon cihazı satanlar şimdi de lazer epilasyonu evinize getiriyor. Farklı ışık atımı yapan modelleri var. Eğer ben evde kendim yapabilirim diyorsanız alabilirsiniz. Fiyatı lazer epilasyon ile aynı. Ama şöyle bir artısı var ki tüyleriniz çıktığı zaman evde kendiniz, kendi aletinizle tekrar müdahale edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git