İstanbul’da Düğün Mekan Seçimi

İstanbul’da Düğün Mekan Seçimi
17 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.079 kez okundu.

Yeni evlenecek olan çiftlerin kararsız kaldığı konulardan bir tanesi de düğün mekan seçimidir. Özellikle İstanbul’da evlenecek olan çiftler için düğün mekanı ayrı bir önem taşıyor. Birçok mekan var ama iki aile başka bir yerde oturuyorsa mekan seçimi çok daha önemli bir hale geliyor.


Düğün mekanı seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken 6 faktör;

  1. Düğün mekanın her iki aileye de ulaşımı kolay olması. (Eğer yürüyerek gidilebilecek bir yer değilse otobüs ya da minibüs kiralamasını da düşünmeniz gerekir.)
  2. Düğün fotoğraflarının çekilecek yere yakın olması. (Düğün fotoğraflarınız çok uzak bir yerde çekilecekse düğüne yetişememe gibi bir sorununuz olabilir. Erkenden fotoğraf çekimini bitirmek zorunda kalabilirsiniz.)
  3. Düğün salonunun kapasitesi. (Düğün mekanı seçilirken kapasitesine de bakmanız gerekir. Çok kalabalık olacaksa ona uygun bir yer seçmelisiniz. Küçük bir düğün yapacaksanız çok büyük bir mekan tutup sanki hiç kimse yokmuş gibi bir hava vermeyin.)
  4. Düğün mekanın fiyatlandırılması. (En önemli unsurlardan biri de fiyattır. Düğünün hafta içi ya da hafta sonu olmasına göre fiyat değişecektir. Ayrıca yemekli olup olmaması, kaç kişinin geleceği bunlar da fiyatı etkileyecektir.
  5. Fiyata dahil olan hizmetler. (Bazı düğün salonlarında fotoğraf, müzik, ışık gibi hizmetler için ekstra ücret isteniyor. Bunu göz önünde bulundurarak bir fiyat alın. Size verilen fiyatta neyi kapsıyor, neler var neler yok bunları sorun.
  6. Düğün yemeklerini önceden test tedin. (Düğününüz yemekli olacaksa önceden menünüzü yiyerek tadım testi yapın. Beğenmediğiniz şeyleri not edin ve bunun düğün mekanı sahibine bildirin.)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git