Islak Görünümlü Makyaj

Islak Görünümlü Makyaj
20 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 972 kez okundu.

2018 gelin adayları düğününüzde ışıl ışıl parlamak ister misiniz? Cevabınız evet ise sizlere bir tavsiyeyle geldim. Düğün günü veya nişan günü ıslak görünümlü makyaj yaparak ışıltılı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Son zamanların yeni trendi olarak karışımıza çıkan bu makyaj tekniğini ister özel günlerde isterseniz de günlük olarak kullanabilirsiniz.

Strobing Nedir?

Strobing, ıslak görünümlü makyaj tekniğidir. Bu teknik sayesinde cildiniz ıslak, nemli, canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Islak ten makyajı için kullanılan ürün genelde aydınlatıcı (highlighter) olarak karşımıza çıkar. Strobing uygulama bölgeleri; elmacık kemikleri, kaş kemiği, burun kemeri ve çene üstüdür. Yani yüzünüzde ışığın vurduğu yerlere aydınlatıcı uygulaması yapılmasıdır. Ayrıca giyeceğiniz kıyafete göre de dekolte bölgenize strobing yapabilirsiniz.

Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru ürünleri kullanarak ıslak ten makyajı ya da strobing tekniğini kolayca yapabilirsiniz. Islak görünümlü makyaj yapmak için ışıltılı ürünler tercih etmelisiniz. İçerisinde ışıltı barındıran makyaj bazı, fondöten, aydınlatıcı ya da bronzer olabilir. Bu tarz ürünler seçerken çok dikkat etmelisiniz. Işıltılı ürünleri kullandığınızda sedefli bir görünüm oluşur. Eğer kullandığınız ürünün içerisinde sim bulunuyorsa istediğiniz ıslak görünümü elde edemezsiniz. Son zamanlarda bazı fondötenlerin içerisine ışıltı eklenerek ıslak ten makyajı elde ediliyor. Fakat strobing yapmak için aydınlatıcı kullanırsanız daha iyi sonuç elde edebilirsiniz. Makyaja başlamadan önce cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Hatta bolca nemlendirici kullanırsanız çok daha iyi olur. Eğer cildiniz yağlı ise nemlendirici kullanırken biraz daha dikkat edin. Ardından ten makyajınızda fondöten, kapatıcı ve abartmadan pudra kullanın. Cildiniz kuru ise pudra kullanmanıza hiç gerek yok. Ardından göz makyajınızı yapıp gözaltı kapatıcınızı uygulayın. Bronzer ile kontur yaparak elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Bronzer kullanımına dikkat edin çünkü ıslak görünümlü makyajda asıl göze çarpan detay aydınlatıcı olmalı. Çok koyu bronzer uygulaması yapmaktan kaçının. Allık ile yanaklarınıza renk verdikten sonra asıl olayımıza geliyoruz: Aydınlatıcı! Elmacık kemiklerinizin üzerine, kaş kemiğinizin altına, göz pınarlarınıza, burnunuzun ve çenenizin üzerine aydınlatıcı uygulayın. Aydınlatıcı için yelpaze fırça kullanabilirsiniz. Göz pınarlarınıza aydınlatıcı için küçük bir fırça kullanın. Son olarak rujunuzu sürerek makyajınızın tamamlayın.

Islak Görünümlü Makyajda Göz Makyajı ve Ruj Nasıl Olmalı?

Islak ten makyajınızı her makyaja uyarlayarak yapabilirsiniz. Önemli olan bu makyajı nerede kullanacağınız. Günlük mü? Özel bir davet mi? Yoksa önemli bir görüşmede mi? Göz makyajından başlarsak ince bir eyeliner, tek bir far ve maskara, buğulu göz makyajı ya da sadece rimel kullanarak strobing makyajı yapabilirsiniz. Göz makyajınıza göre de ruj seçmelisiniz. Gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız dudaklarınızda nude tonlar tercih edin. Dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız kırmızı, bordo ya da mürdüm rengi bir ruj kullanabilirsiniz. Ya da doğal görünmek istiyorsanız sadece bir rimel ve dudak parlatıcısı ile strobing makyajını tamamlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git