Hızlı Tırnak Uzatmanın Yolları

Hızlı Tırnak Uzatmanın Yolları
5 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.064 kez okundu.

Her kadın bakımlı ve uzun tırnaklarının olmasını ister. Bir kadın için eller ve tırnaklar çok önemlidir. İlk defa karşılaşacağımız insanla temasa girerken ellerimiz ön planda olur. Ellerimiz her ne kadar bakımlı olsa da soyulmuş, törpülenmemiş tırnaklar kötü bir etki yaratacaktır. Bakımlı ve uzun tırnaklara sahip olabilmek için dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar var.

tirnak-uzatma

Tırnakların belli bir uzama miktarı vardır. Her insan için aynıdır ve ayda ortalama 1mm civarında bir uzama meydana gelir. Sağlıklı ve bakımlı bir şekilde tırnaklarınızı uzatmak istiyorsanız ilk önce beslenmenize dikkat etmelisiniz. Beslenme her konuda olduğu gibi tırnak konusunda da karşımıza çıkmaktadır. Tırnağın yapı taşı biotindir. Biotin içeren yiyecekler tüketerek tırnaklarınızın uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Biotin içeren yiyecekler; fındık, deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri, soya fasulyesi, yumurta sarısı gibi gıdalar tüketmelisiniz. Bir de en önemlisi bol bol su içerek tırnaklarınızı uzatabilirsiniz. Tabii bu saydıklarımız içten gelen, doğal şeylerdir. Tırnaklarınıza dıştan bakım yaparak da daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

tirnak-uzatma

Eğer tırnaklarınızı yiyorsanız bu huyunuzdan vazgeçin. Tırnaklarınıza süreceğiniz tırnak güçlendirici cilalar sayesinde bu huyunuzu biraz daha törpülemiş olursunuz. Tırnaklarınıza törpü yaparken her zaman aynı yöne doğru törpüleyin. Bu sayede tırnaklarınız aynı yönde ve aynı boyda uzayacaktır. Törpü yaptıktan sonra ellerinizi nemlendirmeyi unutmayın. Sürekli oje kullanıp tırnaklarınızı havasız bırakmayın. Oje kullanımına bir süre ara verin. Sürekli aseton kullanmak tırnaklarınızı kurutur ve kırılmasına sebep olur. Bunun için kurutmayan aseton kullanmaya özen gösterin. Tırnak bakımı olarak limon ve zeytinyağı kullanın. Yarım sıkılmış limonun içine biraz zeytinyağı döküp tırnaklarınızı ovun. Ilık su ile duruladıktan sonra tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize vazelin uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git