Hızlı Kilo Vermek İçin Ayça Kaya’nın 5 Önerisi

Hızlı Kilo Vermek İçin Ayça Kaya’nın 5 Önerisi
26 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 901 kez okundu.

Her kadının hayali hızlı bir şekilde kilo vermektir. Türk bayanlarının göbek ve basen bölgesinde olan problemleri her zaman bir diyet, aç kalma, spor yapma girişimlerine sokmuştur. Ama nedense her seferinde başarısızlıkla sonuçlanıp kilolardan kurtulamıyoruz. Bir de şöyle bir şey var ki kilo versek bile diyeti bıraktığımız an verdiğimiz kiloları geri alıyoruz.
Kilo verirken her insanın belli bir kilo kaybetme durumu vardır. Kilo kayıpları genelde aylık olarak hesaplanır. Bir ayda en az 1 en fazla ise 5 kilo vermek normaldir.  Buna rağmen hala kilo veremiyorsanız Dr. Ayça Kaya’nın 5 temel altın değerinde önerileri var.

hizli-kilo-verme

1- Ana öğünlerde salata ve yoğurt yiyin.
Bizim yemek alışkanlığımızda önce çorba sonra ara sıcak ve en son da ana yemek yenir. Bazen ara sıcaklar unutulsa bile ana yemek mutlaka en sondadır. Bunun yanında salata ve yoğurdun yemek yerken arada bir tadına bakarız. Aslında bu yanlıştır. Şöyle ki diyet yapıyorsanız ve kilo vermek istiyorsanız önce salatanızı ve yoğurdunuzu yemelisiniz. Eğer iştahınız çoksa salata ve yoğurdun porsiyonlarını çoğaltabilirsiniz. Bu sayede ana yemeğe kadar iştahınızın azalacak ve daha tok hissedeceksiniz. Tokluk hissi oluşmasıyla ana yemeği daha az yemiş olacaksınız.

2- Yemekte karbonhidratları en son tüketin.
Karbonhidratlar vücudumuzun en büyük besin kaynağıdır. Fakat biz o kadar çok karbonhidrat tüketiyoruz ki fazlası vücudumuzda yağ olarak birikiyor. Karbonhidratlar yemek yerken her zaman yardımcı yiyecekler olarak masamızda durur. Makarna, pilav, patates, börek, erişte, ekmek gibi yiyecekleri her zaman en son tüketmeye çalışın. Bu ürünleri en sona bırakırsanız bu yiyecekleri yiyene kadar zaten doymuş olacağınız için isteseniz bile pilav, makarna, börek yiyemeyeceksiniz.

3- Yemek öncesi ve sonrası su için.
Suyun önem her zaman karşımıza çıkıyor. Özellikle kilo vermede çok büyük etkileri var. Yemek öncesi içeceğiniz bir bardak su midenizin boş hacmini küçülterek daha az yemenizi sağlayacaktır. Yemek sırasında asitli içecekler yerine su tercih ederseniz yine midenizi dolduracağı için tokluk hissi yaratacaktır.

4- Yemek yerken çok aç olmayın.
Ana yemeklerinizi yerken çok fazla aç olmayın. Ana yemekler öncesi mutlaka bir şeyler atıştırın. Sofraya çok aç oturduğunuzda çok daha fazla yiyecek tüketeceksiniz. Niyetiniz daha az yemekse öğün atlamamanız gerekmektedir. Ana yemek öncesi protein değeri yüksek olan yiyecekler tüketin. Süt, yoğurt, ayran, sütlü kahve gibi yiyecekler açlığınızı bastıracak ve daha az yemenizi sağlayacaktır.

5- Tok tutan 5 önemli besin.
Limon: Limonun kan şekerini dengeleme özelliği dolayısıyla kilo verirken mutlaka kullanmalısınız. Salatalarınızda bol limon kullanırsanız çok daha iyi olur.
Ceviz: Cevizi gün içerisinde çok fazla tüketmemelisiniz. Fakat içerdiği iyi yağlar sayesinde mide boşalma süresini uzatır. Öğün aralarında ya da salatalarda tüketeceğiniz birkaç ceviz sizi tok tutacaktır.
Acı kırmızıbiber: Metabolizmayı hızlandırması ve hızlı bir şekilde yağ yakımını kolaylaştırması sayesinde kilo verirken mutlaka tüketmelisiniz.
Turşu: Turşu yerken ev yapımı olmasına dikkat etmelisiniz. İçindeki probiyotikler bağırsaktaki iyi bakterilerin sayısını arttırmaktadır. Bu sayede metabolizmanızı ve boşaltımı hızlandırır, bağışıklığınızı güçlendirir.
Yoğurt: Göbek bölgenizde yağlar varsa diyetinizde bol bol yoğurt tüketin. İçerisinde bulunan konjuge linoleik asitler yağ yakımını kolaylaştırıyor. Yoğurtta bulunan proteinler sizi daha tok tutarken, içerisinde bulunan yüksek kalsiyum sayesinde daha fazla yağ yakmanızı sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git