Hint Kınası Nasıl Yapılır

Hint Kınası Nasıl Yapılır
12 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 1.564 kez okundu.

Hint kınası bir nevi geçici dövme son zamanlarda ülkemizde çok popüler oldu. Önceden dövme yaptırmak insanlara çok zor geliyordu. Kalıcı dövme olduğu için zamanla sıkılıp sildirmek istediğinizde çok büyük acı ve sağlık sorunları ile karşılaşabiliyorsunuz. Dövme yaptırmak isteyen ve sırf bu sağlık sorunları, sildirme zorlukları yüzünden yaptıramayan birçok insan var. Şimdilerde en popüleri ise Hint kınası ile dövme yaptırmak. Özellikle kına gecelerinde çok kullanılır oldu. Gelinler ve gelinin arkadaşları, yakınları, gelen misafirler Hint kınası ile dövme yaptırıyor.

hint-kinasi

Hint kınasını isterseniz evde çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Evde uygun fiyata gerekli malzemeleri alarak nasıl Hint kınası nasıl yapılır bunu anlatacağım. Önce gerekli olan malzemelerden başlayalım.

Hint Kınası (İstediğiniz renkte. Renkler: Bordo, Kahverengi, Karamel, Kestane, Kızıl, Siyah)
Aydınger Kağıdı
Roll on
Stabilo Kalem
Dövme Deseni
Kürdan
Oksijenli Su
Alman Taşı (isteğe bağlı)

hint kınası

Hint Kınasının Yapılışı
Bir kaba iki çay kaşığı Hint kınası ile oksijenli suyu kahve telvesi kıvamına gelene kadar karıştırın. İsteğe bağlı olarak karşıma Alman taşı da ekleyebilirsiniz. Alman taşının eklemesinin sebebi de Hint kınasının kalıcılığını arttırmasıdır. Yalnız Alman taşı kullanırken dikkat edin çünkü bazı ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabiliyor. Hassas bir cildiniz varsa Alman taşı kullanmamanızı öneririm. Hazırladığınız Hint kınasını vücudunuzun görünmeyen bir bölgesine kürdan ile sürerek 2 saat kadar bekletin. Ardından Hint kınası sürdüğünüz bölgeyi su ile durulayın. Eğer cildinizde herhangi bir kızarıklık, kaşıntı, vs. yok ise Hint kınasından dövme yapabilirsiniz. Ayrıca bu sırada yaptığınız dövmenin rengini de kontrol edin. Daha açık veya daha koyu renk istiyorsanız Hint kınası ya da oksijenli su ilave edebilirsiniz. Şimdi gelelim desenli Hint kınası yapmaya. İstediğiniz Hint kınası dövme modelinin çıktısını alın. Üzerinden stabilo kalem ile geçin. Dövme yapacağınız yere roll on sürün. Stabilo kalem ile üzerinden geçtiğiniz deseni roll on sürdüğünüz yere yapıştırın. İyice bastırdıktan sonra çekin. Şeklin dövme yaptırmak istediğiniz bölgeye çıktığını göreceksiniz. Bu şekil yapmanız dövme şeklini daha kolay çizebilmenizi sağlayacaktır. Kürdan ile Hint kınasını şeklin üzerinden geçin. En az 3-4 saat bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Bu şekilde dövme 1 hafta 15 gün kadar kalıcı olacaktır. Tabii bu süre su ile ne kadar temas ettiğiniz ile alakalıdır. Eğer denize veya havuza fazla giriyorsanız kalıcılığı daha az olacaktır.

hint kınası

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git