Hangi Yaka Tipi Kimlere Yakışır

Hangi Yaka Tipi Kimlere Yakışır
10 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 2.599 kez okundu.

V yaka, kalp yaka, kayık yaka derken birçok yaka modelleri mevcut. Hepsinin görüntüsü birbirinden farklı ve çok ayrıcalıklı olan modellerde hangi yaka kimlere yakışır, bu yazımızda bunu inceleyeceğim. Gelinliğinizi seçerken yaka tipiniz çok önemlidir. Çünkü seçeceğiniz modele göre daha uzun ya da göğüsleriniz büyük ise daha küçük gösterebilirsiniz. Gelinlik yaka tiplerinde en çok kalp yaka, straplez yaka ve kayık yaka modellerini görebilirsiniz. Her yaka tipinin bir de kol kısımları var. Bunlar düşük omuzlu, yarım kollu ya da uzun kollu olabilir. Bunu düğün yerinize ve gelinlik tipinize göre değiştirebilirsiniz.

kalp-yaka-gelinlik

Kalp Yaka
Büyük veya küçük göğüslü bayanların kullanabileceği bir modeldir. Romantik bir model olduğu için gelinlik denince çoğunlukla bu yaka tipi kullanılır. Kalp yaka modeli yüzü uzattığı için kısa boylu kadınların tercih etmesi gerekir. Aynı zamanda straplez yaka örneği olan kalp yaka genelde kolsuz tercih edilir.

straplez-gelinlik

Straplez Yaka
Straplez yaka; düz ve kalp yaka olmak üzere iki çeşidi vardır. Genelde kalp yaka olanı tercih edilir. Straplez modelde askı ve kol olmaz. Eğer göğüsleriniz çok küçük ise kullanmamanızı öneririm. Çünkü askısı olmadığı için ikide birde çekiştirip durursunuz. Fakat son yıllarda ortaya çıkan illüzyon yaka ile bu sorun ortadan kalkıyor. Straplez yaka üzerine transparan kayık kaya ile straplez gelinlik modelini kullanabilirsiniz.

kayik-yaka-gelinlik

Kayık Yaka
Bir omuzdan diğer bir omuza eğimli bir şekilde ilerleyen ve omuzlarda birleşen yaka modelidir. Bu yaka tiplerinde genelde sade ve zarif gelinlik modelleri kullanılır. Omuzlarınız biçimli ise kayık yaka gelinlik modeli kullanmanızı öneririm. İri göğüslere sahipseniz bu modelden maalesef uzak durun.

kare-yaka-gelinlik

Kare Yaka
Vücut tipi ne olursa olsun sizi daha ince ve uzun gösterir. Kısa boylu ve dolgun göğüslere sahipseniz kare yaka gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Özelikle yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz kare yaka detayı ile bunu biraz daha dengelemiş olursunuz.

v-yaka-gelinlik

V Yaka
Dikdörtgen veya kum saati vücut tipli kadınların rahatlıkla tercih edebileceği bir yaka modelidir. Boynu olduğundan uzun gösterdiği gibi çok yerinde bir dekoltesi de var. V yakayı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Özellikle küçük göğüslü bayanların tercih etmesini öneririm. Küçük göğüslü bayanlarda V yaka gelinlik çok daha zarif ve şık duruyor.

halter-yaka-gelinlik

Halter Yaka
Omuzlarınızı ortaya çıkartmak için harika bir yaka modelidir. Uzun boyluysanız mutlaka kullanmalısınız. Halter yaka boyundan bağlamalı ve yüzücülerin mayolarına benzer. Kol kısmı oyuk olduğu için omuzlar ön plandadır. Halter yaka kullanmak için küçük göğüslere sahip olmanız gerekmektedir.

hakim-yaka-gelinlik

Hakim Yaka
Boynu komple kapatan yaka modelidir. Genelde straplez yaka üzerine transparan ya da dantel hakim yaka kullanılır. Hakim yakayarı balıkçı modeli gibidir. Boynu kısa ve kalın olan bayanların tercih etmemesi gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git