Göz Rengine Göre Makyaj

Göz Rengine Göre Makyaj
9 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 3.581 kez okundu.

Makyaj yaparken özellikle göz makyajı yaparken göz rengimize göre makyaj yapmak en doğru tercihtir. Kimi zaman bir göz kalemi sürdüğümüzde bile kalemin renginin size yakışmadığını fark edersiniz. İşte bu tamamen göz renginizle alakalı bir durumdur. Bunun için göz renginize uyan bir göz farı tercih etmelisiniz. Göz renginizin açıklık veya koyuluk durumuna göre bir far seçerek gözlerinizi olduğundan daha çekici bir hale getirebilirsiniz. Her göz rengine ayrı ayrı olacak şekilde makyaj tiplerini araştırdım. Yazının devamında kendi göz renginize uygun göz makyajınızı bulabilirsiniz.

göz-makyajı

Siyah Gözlüler İçin Makyaj
Siyah ve koyu kahve göz rengine sahipseniz çok şanslısınız. Birkaç renk tonu dışında her renk tonunu kullanabilirsiniz. Özellikle kahve tonları, bakır rengi ve altın rengi gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Aynı zamanda koyu renkli göz makyajı da kullanabilirsiniz. Siyah göz farı ile yapacağınız buğulu göz makyajı size çok yakışacaktır. Degrade yani gölgeli makyajlar gözlerinizi daha ön planda tutacaktır.

göz-makyajı

Kahverengi Gözlüler İçin Makyaj
Kahverengi sıcak bir tondur. Açık kahve ve bal rengi bir göz sahipseniz siyah, haki yeşili ve altın rengi gibi tonları kullanabilirsiniz. Altın rengi ve bronz göz makyajı göz renginizi daha ön planda tutacaktır. Mor ve kahverengi gibi tonları kullanarak göz makyajınızda farklılık yaratabilirsiniz. Lacivert, mürdüm, taba renklerini de kullanabilirsiniz.

göz-makyajı

Yeşil Gözlüler İçin Makyaj
Açık renk tonları yeşil gözlüler için en idealidir. Uçuk pembeler, lavanta tonları yeşil gözlere en yakışan göz farıdır. Açık renkli gözlerde farlar pek fazla belli olmaz. Bunun için farınızın rengi çok uçuksa birkaç defa sürerseniz gözleriniz daha belirgin hale gelecektir. Bu arada yeşil gözlüler için minik bir ipucu: açık pembe far ve orta kalınlıkta bir eyeliner ile çok seksi görünebilirsiniz.

göz-makyajı

Mavi Gözlüler İçin Makyaj
Gri, deniz mavisi, elektrik mavisi gibi renk tonlarını çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Gözlerinizi daha fazla ön plana çıkarmak için mavi göz kalemini kullanmanızda fayda var. Açık bir tonda göz farı kullandıysanız gri bir far ile gölgelendirmeler yapabilirsiniz.

göz-makyajı

Ela Gözlüler İçin Makyaj
Ela rengi en çok renk kullanabileceğiniz bir göz rengidir. Kahvenin her tonunu kullanabileceğiniz gibi bakır ve altın rengini gözlerinizde kullanabilirsiniz. Sarı, turuncu ve yeşil renkleri ile harika bir göz makyajı yapabilirsiniz.

göz-makyajı

Gri Gözlüler İçin Makyaj
Gri göz rengine sahip nadir insanlardansanız göz makyajınızı çok dikkat etmeniz gerekir. Göz renginizi tamamen ortaya çıkarmak için inci rengi, açık gri ve siyah rengini kullanabilirsiniz. Gözleriniz ön planda olsun istiyorsanız nude rengi bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda Jean mavisi ve elektrik mavisini de göz makyajınız da kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git