Gelin Başı: Ensede Topuz

Gelin Başı: Ensede Topuz
6 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.671 kez okundu.

En bilinen ve sıkça yapılan bir saç modelidir. Klasik bir model gibi görünse de şık bir topuz modeline de dönüştürülebilir. Ensede topuz saç modeli kare yüz hatlarına sahip olanlara çok yakışır. En zarif saç modeli olarak bilinir. Ensede topuz olarak denilse bile pek çok değişik modeli vardır. Her türlü düğün türüne uygun olarak yapılabilir.

Ensede Topuz Çeşitleri
Ensede topuzun birçok çeşidi vardır. En çok kullanılanı ise dağınık ensede topuz modelidir. Ensede sıkı topuz modeli de en çok kullanılan ikinci modeldir. Bu model çok sade olduğu için düğünde değil de nikah için kullanabilirsiniz. Topuzunuz küçük ise büyük bir saç aksesuarı takarak nikaha hazırlanabilirsiniz. Küçük topuz istemiyorsanız kabarık ensede topuz ya da ensede bombeli topuz modelini düşünebilirsiniz.

Ensede Topuz Modeli İçin Duvak Modelleri
Ensede topuz modeli
ne en çok giden duvak topuzun altından tutturulan duvak modelidir. Tepeden yapılan duvaklar, rahibe duvağı için uygun bir saç modeli değildir. Bir de dağınık ensede topuz yaptıracaksanız ve saçlarınızın ön kısmı haraketli ise topuzun üst kısmından duvağınızı takabilirsiniz. Tam topuzun bitiminden başlayan duvak modeli de bu saç modeli için uygundur.

 

Ensede Topuz Modeli İçin Saç Aksesuarları
Her türlü saç aksesuarını ensede topuz modeli için kullanabilirsiniz. Yaptıracağınız saç modeline göre aksesuar almanızı öneririm. Düz, kabarık bir ensede topuz yaptıracaksanız bol çiçekli bir aksesuar kullanmanız pek hoş durmayacaktır. Bunun yerine tek bir çiçekten oluşan daha sade aksesuar seçmelisiniz. Bunun haricinde inci ve boncuklu şerit şeklinde saç aksesuarını ensede dağınık topuz modeli için kullanabilirsiniz. Küçük çiçekler ile topuzunuza hareket katabilirsiniz. Topuzunuzun bitimine topuzunuzu kavrayacak şekilde olan bir saç aksesuarını da tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git