Gelin Arabası Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin Arabası Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?
19 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.173 kez okundu.

Düğün gününüzün demirbaşı tabii ki gelin arabanızdır. Sabahtan akşama kadar size eşlik edecek olan aracı seçerken neler dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İlk defa araç kiralayacaksanız ya da ilk defa gelin arabası kiralayacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Sırasıyla bunların hepsine değineceğiniz.

gelin-arabasi-kiralama

Gelin Arabasının Marka ve Modelleri
Gelin arabası tercihi genellikle marka ve modele göre yapılır. Gelin arabası olarak klasik araba, lüks otomobil, vip araç ya da spor araba düşünebilirsiniz. Pekiyi istediğiniz araç seçtiğiniz firmada bulunuyor mu? İlk önce soracağınız soru kesinlikle bu olmalı. Tabii bunun en basit yöntemi internete istediğiniz modeli yazarak kiralama şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Fakat gelin arabası üzerine kiralama yapan firmalar ile anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Kiralama Ücretleri Nasıl?
Araba kiralama firmalarında belli bir fiyatlandırma mevcuttur. Arabanın markasına ve modeline göre fiyat değişmektedir. Ayrıca arabayı kaç saat kullanacağınız, araç ile kaç km yol yapacağınız fiyatta oynamalara neden olacaktır. Araba kiralarken fiyata 100 km’lik yol dahil olarak fiyatlandırma yapılır. Şehir içinde araç kullanacaksanız ve düğün arabasıyla çok uzak yerlere gitmeyecekseniz bu sınırı aşmazsınız. Km’yi aştığınız takdirde ne kadar fiyat ödeyeceğinizi mutlaka sorun. Fiyat aralıkları olarak 100 TL’den başlayarak 1.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Klasik bir araba tercih edecekseniz en az 600-800 TL gibi bir fiyat söz konusu oluyor.

Araba Kiralama Saatlik mi? Günlük mü?
En önemli sorulardan bir tanesi de budur. Araba kiralarken size mutlaka bir saat verilir. 8 saat veya 12 saat gibi. Fakat saat olarak değil de günlük olarak çalışan firmalarda var. Yani arabayı düğün sabahı teslim aldığınızda ertesi günün sabahında teslim etmeniz gerekebilir.

Gelin Arabasında Şoför Var mı?
Birçok firmada güvenlik gerekçesi ile aracı size şoförle birlikte tahsis eder. Bazı çiftler şoför istemiyor olabilir. Damat arabayı kendisinin kullanmasını tercih edebilir. Bunu yetkili kişilerle görüşüp şoförsüz araç kiralayabilirler mi diye sorabilirsiniz. Görüştüğünüz firmada şoför yoksa ve özel şoför istiyorsanız 200-250 TL gibi bir ücretle gelin arabanız için şoför bulabilirsiniz.

Gelin Arabasında Klima ya da Tente Bulunuyor mu?
Özellikle yaz aylarında gerçekten çok ama çok gerekli oluyor. Düğün günü stresi, gelinlik, saç, makyaj derken aşırı terleme sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun için gelin arabanızda mutlaka klima olup olmadığını sorun. Klasik arabalara sonrada klima taktırılabiliyor. O yüzden mutlaka sormalısınız. Eğer olmazsa kötü bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Bir de üstü açık arabalar var ki bunlarda yine bir sorun teşkil ediyor. Üstü açık arabalar düğün günü fotoğraf çekimi için harika bir tercih. Yolda giderken püfür püfür gitmek elbette keyifli. Fakat güneş ışınlarından korunmak için bir tente olması şart. Ya da havanın bir anda bozulduğunu düşünün ya yağmur yağarsa???

Ücrete Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler Nelerdir?
Araba kiraladığınızda size bu ücret karşılığında ekstra hizmetlerde sunulacaktır. Arabanın yakıtı, şoför, hostes gibi. Fakat sunulmayan hizmetleri de elbet vardır. Konu gelin arabası olunca gelin arabası süslemesi yapıyorlar mı yoksa siz mi yaptıracaksınız bunu sormalısınız. Vip araç kiralıyorsanız içerisinde ikramlar, içki, rehber gibi hizmetlerin olup olmadığını da mutlaka sorun. Eğer bu tarz hizmetleri varsa ek ücret alıp almadıklarını da öğrenin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git