Gece Makyajı Örnekleri

Gece Makyajı Örnekleri
26 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.685 kez okundu.

Gündüz yaptığımız makyaj kadar gece yapacağımız makyaj da önem taşımaktadır. Gece dışarı çıkarken, akşam bir davete giderken, balayında akşam yemeğine giderken yapacağınız makyaj örnekleri için bu rehber yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?
Gece makyajı
gideceğiniz yere göre değişmektedir. Bir düğüne gideceğiniz makyaj ile bir akşam yemeğine gidemezsiniz. Bu yılın trendine bakacak olursak daha doğal tonlar ve ışıltılar mevcut. Fakat gece makyajı diye hem sedefli far, bolca aydınlatıcı ve dudak parlatıcısı kullanmayın. Tek bir yerde parlamak daha önemlidir. Akşam yemeği için makyaj yapacaksanız daha gizemli olmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için bol rimel, eyeliner ve kırmızı ruj kullanabilirsiniz. Gece makyajı için illa bolca makyaj yapmanıza gerek yok. Bu yıl toprak tonlarından oluşan doğal makyaj çok moda olduğu için bu makyaj stilini deneyebilirsiniz. Farklı modellerde birçok gece makyajı var bunların hepsinin aşağıda yapılışını bulabilirsiniz.

Kırmızı Ruj ile Gece Makyajı
En basit ve kolay olan gece makyajı örneğidir. Kırmızı ruju gece makyajına çevirmek için sadece bir rimel yeterli olmayacaktır. Bunun için kahverengi bir far ile göz kapaklarınıza gölgeleme yapmalısınız. Siyah kalem ve siyah far ile daha buğulu gözler elde edebilirsiniz. Kirpik diplerinize de kahverengi far uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın. Rimel yeterli gelmiyorsa doğal duran takma kirpiklerden takabilirsiniz. Kırmızı ruj makyajı yaparken mutlaka dudak kalemi kullanmalısınız.

Doğal Tonlarda Gece Makyajı
İlla ki koyu renk far kullanmanıza hiç gerek yok. Toprak tonları, uçuk pembe, altın sarısı, şampanya rengi ve şeftali tonlarında far kullanabilirsiniz. Açık renk bir farla toprak rengi bir farı gölgeleme yaparak göz kapaklarınıza uygulayın. Alt kirpik diplerinize de altın sarısı bir far uygulayabilirsiniz. Bolca rimel ve dudak renginize yakın nude ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Renkli Gece Makyajı
Biliyorsunuz ki bu yıl en çok kullanılan renkler toprak tonlarıydı. Fakat bu renklerden sıkıldıysanız ve göz makyajında farklı renkler kullanmak istiyorsanız bunun için en iyi seçenek mavi diyebilirim. Toprak rengi bir farla göz kapaklarınızın katlanma bölgesini ısıtın. Göz kapaklarınızın tamamına siyah bir far uygulayın. Bu farı dağıttıktan sonra göz kapağınızın orta bölgesine lacivert far uygulaması yapın. Üzerine gece mavisi parlak bir göz farı ile ışıltı katın. Bol bol rimel ve takma kirpik ile göz makyajınızı bitirin. Dudaklarınıza nude ruj uygulaması yaparak dikkatleri gözlerinize çekin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git