En Yaratıcı Dudak Makyajları

En Yaratıcı Dudak Makyajları
6 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.419 kez okundu.

Her kadının en vazgeçilmez tutkusu makyajdır. Hepimizin evinde çeşit çeşit makyaj malzemeleri bulunur. En çok bulunan makyaj malzemesi ise rujlardır. Renk renk rujların içinde kimi zaman kaybolup gideriz. Bir de makyajla çok fazla vakit geçiriyor ve ruj tutkunuz varsa değişik şeyler denemeyi seviyorsanız bu yazımız tam da size göre. En yaratıcı ve en göz alıcı dudak makyajını sizler için araştırdık.

ruj

Son zamanlarda ünlü blogger ve makyaj sanatçılarının yaptığı dudak makyajı insanların çok dikkatini çekiyor. Makyaj ustaları dudakları adeta bir tuval yerine kullanarak eşsiz bir iş çıkartıyor. Dudaklardaki bu makyaj sanatı her kadının isteyeceği türden olmasa da değişik ve marjinal kadınlar için çok uygun olduğunu söyleyebiliriz.

ruj

Peki bu dudak sanatı nasıl ortaya çıktı? Dudak makyajını bir sanata dönüşmesi aslında çok da uzun sürmedi. Parlak lipglosslar, mat rujlar derken daha sonra ombre şeklinde dudak makyajları ortaya çıktı. Ombre, renk geçişi demektir. Dudak üzerinde iki veya üç rengi kullanarak geçiş yapılarak dudak makyajı farklı bir boyut kazandı. Ardından koyu ve günlük olarak pek kullanılmayacak renkler (hoş artık kullanan var) ortaya çıktı. Örneğin; lacivert, siyah, gri gibi. Daha sonra bu rujların üzerine bir şeyler çizmeye hatta çizgi film karakterleri çizilmeye başlandı. Bu değişik dudak makyajı akımına siz de katılmak istiyorsanız aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

ruj
ruj
ruj ruj ruj ruj

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git