En İyi Kendin Yap Projeleri

En İyi Kendin Yap Projeleri
8 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.354 kez okundu.

Son yıllarda trend haline gelen “kendin yap” projeleri sosyal medyalarda büyük bir beğeni ve ilgi alanı oluşturmaya başladı. Boş vaktiniz varsa ya da hobi olarak yapmak istiyorsanız birbirinden güzel harika fikirler olduğunu söyleyebilirim. Kendin yap projeleri daha çok evdeki kullanılmayan eşyaların geri dönüşümü olarak da diyebiliriz. Çünkü kullanılan çoğu malzeme evimizde bulunan malzemeler. Bazılarında birkaç ekleme yapılsa da kullanılacak olan tüm malzemeleri hepimizin bildiği şeyler. Bende bu yazımda yapımı basit, malzemelerini kolay bulabileceğiniz kendin yap projelerini paylaşacağım.

Çiçekli Harf Yapımı
Yapımı ne çok zor ne de çok basit. Çünkü biraz çizim ve kesme işi var. El becerinize ve hayal gücünüze göre harika şeyle ortaya çıkacaktır. Gerekli malzemeler; kalın karton (kullanılmayan koliler), makas, cetvel, kalem, yapma çiçekler ve yapıştırıcı. İstediğiniz harfi kendiniz çizebilirseniz kartonun üzerine çizip kesin. Eğer çizemem diyorsanız A4 kağıdına istediğiniz harfi büyük boy olacak şekilde çıktısını alıp yapabilirsiniz. Kartonu harf biçiminde kesin. Harfiniz çok ince ise aynı harften bir tane daha yapıp üst üste yapıştırın. Bu sayede harfiniz daha kalın olacaktır. Üzerine istediğiniz çiçekleri gelişigüzel yapıştırın. İşte çiçekli harfiniz hazır 🙂

Boncuklu Sandalet Yapımı
Yaz aylarının vazgeçilmezi sandaletler… Sandaletinizi kendiniz yapmak istiyorsanız işte size fırsat. Bunun için iğne, iplik ve boncuk yeterli oluyor. Herhangi bir tuhafiyeye gittiğinizde çeşit çeşit boncuklara ulaşabilirsiniz. Boncukları istediğiniz şekilde sandaletinize dikerek kendinize özel sandaletinizi yapmış olacaksınız.

Bardaklarınızı Renklendirin
Eski kullanılmayan bardaklarınızı renklendirerek yepyeni bir hale getirebilirsiniz. Hem de yapımı çok kolay. Bunun için bir adet bardak ve renkli bir sürü oje işimizi görecektir. Alternatif olarak cam boyası da kullanabilirsiniz. Ya da daha fazla renk kullanmak isterseniz renkli ojelerden alabilirsiniz. Renklendirme işlemi için ojelerin kendi fırçasını kullanabileceğiniz gibi ince uçlu ya da kalın uçlu fırçalar kullanarak bardağınızın alt kısmını süsleyebilirsiniz.

Dekoratif Taşlar
Yine ojeler ile yapabileceğiniz harika bir tasarım. Taşlara merakınız varsa toplayacağınız taşları renk renk ojeler ile boyayarak dekoratif hale getirebilirsiniz. Dilerseniz alt kısımlarını altın sarısına boyayarak farklı bir hava katabilirsiniz. Bunun için ne kadar eğri büğrü taşlar varsa onları toplayın. Oje kullanırken de simli olan renk geçişli ojeleri kullanmanız taşınızın daha güzel olmasını sağlayacaktır.

CD’den Dekoratif Tabak Yapımı
Evde kullanılmayan ya da bozuk CD’leriniz varsa sakın atmayın. CD’leri kullanarak harika dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bunun için bir adet kullanılmayan eski tabak, eski CD ve makas. Kullanacağınız tabağın veya objenin büyüklüğüne göre CD kullanın en az 5-10 adet CD gerekecektir. CD’leri üçgen üçgen kesin. CD’nin beyaz kısmı yani ön kısmıyla arka kısmını ayırın. Keserken çok kolay bir şekilde ayrılacaktır. Kullanacağınız kısım arka renkli olan kısımdır. Üçgen olarak kestiğiniz parçaları tabağın dışından içine doğru yapıştırın. Yapıştırıcı olarak çok amaçlı yapıştırıcı ya da tutkal kullanabilirsiniz.

Dantellerden Mumluk Yapımı
Evde düz cam mumluklarınız varsa ya da ek kalan cam ürünleriniz varsa dantel kullanarak canlandırabilirsiniz. Yapımı çok basit ve kolay. Bunun için yapıştırıcı, dantel, makas ve mumluk gerekiyor. Şerit danteliniz yoksa tuhafiyeden metre olarak satılıyor. İstediğiniz renk ve modelde temin edebilirsiniz. Dantelinizi yapıştıracağınız cam ürüne göre kesin ve yapıştırın. İşte bu kadar kolay 🙂

Oyuncaklarla Kavanozlarınızı Süsleyin
Evde kullanılmayan ya da eskimiş hayvan figürlü oyuncaklar varsa onların da değerlendirmenin bir yolu var. Son zamanlarda organize evler, saklama kutluları ve kavanozlar çok ön planda. Sizin de çok sade ve düz kavanozlarınız varsa bunları oyuncaklar ile süsleyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; Kavanoz kapakları, oyuncak, yapıştırıcı ve sprey boya. Sprey boyayı isterseniz renkli kullanın isterseniz de altın sarısı ya da gümüş rengi kullanabilirsiniz. Oyuncağınızı dik duracak şekilde kavanoz kapağına yapıştırın. Kuruduktan sonra da üzerine sprey boyayı sıkın. İşte hazır 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git