Düşük Kollu Gelinlikler

Düşük Kollu Gelinlikler
31 Mart 2017 tarihinde eklendi, 3.008 kez okundu.

Her gelinlik modelinin bir havası ve bir tarzı vardır. Düşük omuzlu gelinlikler de son derece zarif, şık ve romantik modeller. Sizde düğününüzde düşük omuzlu gelinlik giymek istiyorsanız bu rehber yazımızla düşük omuzlu gelinlik hakkındaki tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

dusuk-kollu-gelinlik

Düşük Kollu Gelinlik Nedir?
Önce gelinliğin modelinden biraz bahsedelim. Düşük omuza sahip olan gelinlikler, omuz kısmını tamamen açıkta bırakıp göğüs dekoltesiyle devam ederek yaka ve kol hizası aynı olan modellerdir. İki tür düşük omuz vardır. Birincisi; gelinliğin yakasıyla bağlı bir şekilde devam eden model. İkincisi ise gelinliğe sonradan tutturulmuş daha rahat kullanımı olan modeldir. Yakaya bağlı olan ve üstünüze çok yapışıp oturan modeller sizin hareket imkanınızı kısıtlayacaktır. Çok haraketli biriyseniz bu yakadan uzak durun. Daha gevşek kumaşlarla yapılan düşük omuzlu gelinlikleri tercih edin.

dusuk-kollu-gelinlik

Düşük Kollu Gelinlik Modelini Kimler Tercih Etmeli?
Eğer dar omuzlara sahipseniz kesinlikle düşük omuzlu gelinlik tercih etmelisiniz. Düşük kollu gelinlikler sizi daha geniş omuzlu gösterecektir. Armut tipi bir vücudunuz varsa yani kalçalarınız geniş ve üst bedeniz daha küçük ise düşük kollu tercih edebilirsiniz. Böylece tüm dikkati omuzlarınıza çekere kalçalarınızın genişliğini kapatabilirsiniz.

dusuk-kollu-gelinlik

Hangi Düğün Mekanında Düşük Kollu Gelinlik Tercih Edilmeli?
Kol ve yaka modeli olarak hemen hemen her mekana uygundur. Tarihi mekanlar, otel, kır düğünü, balo salonu, sahil düğünü, restoran gibi mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabii gelinliğinizin üst modeli kadar alt modeli de çok önemlidir. Örneğin gelinliğinizin üst kısmı düşük omuzlu ve sade olup alt kısmının çok kabarık ve abartılı ise ve siz sahil düğünü yapacaksanız hiç uygun düşmeyecektir. Mekana uygun model ve kumaş türünü mutlaka gelinlikçinize sorarak öğrenmelisiniz.

dusuk-kollu-gelinlik

Düşük Kollu Gelinliklerde Yaka Modeli
Kol tipi düşük olduğu için pek fazla yaka modeli yoktur. Düz kesim, kayık ve V yaka tipi mevcuttur. Düz yaka kesiminde bir omuzdan diğer omuza kadar dümdüz bir şekilde gelir. En çok tercih edilen ve kullanımı en basit olan yaka tipidir. Kayık yaka ise omuz kısmı biraz daha yukarıda kalıp göğüs kısmı biraz daha aşağıda olan modeldir. V yaka ise derinliğine, kısalığına ve uzunluğuna göre değişir. Size tavsiyem fazla derin dekolte tercih etmemeniz. Çünkü düşük omuz olduğu için bir de derin V dekoltesi tercih ederseniz kullanımı hem zor olur hem de bir gelin için çok fazla olabilir.

dusuk-kollu-gelinlik

Düşük Kollu Gelinliklerin Kol Tipleri
Adı üstünde düşük kollu ama kollarda bir yerde ayrılıyor. Omuzdan itibaren düşük ama bunun kısa kollusu var, yarım kollusu var, uzun kollusu var… Ah ah model çoookk… Tercih etmek ise daha da zor. Bence düşük omuzlarda dantel uzun kol ve illüzyon uzun kol çok yakışıyor. İllüzyon kol da yeni çıktı. Ten rengi tül üzerine güpür, pul, boncuk işlemeleri yapılıyor. Yine tercih, zevk ve arzunuza göre kullanabilirsiniz.

dusuk-kollu-gelinlik

Düşük Kollu Gelinlikler İçin Saç Modelleri
Eğer omuzlarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız saçlarınızı tepeden toplayabilirsiniz. Prenses topuz, ensede bir topuz modeli çok yakışacaktır. Hafif dağınık bir topuz ve omuzlarınıza hafifçe düşen bukleler sizi çok daha romantik bir görüntüye götürecektir. Dilerseniz saçlarınızı açık bırakıp buklelerinizi omuzlarınıza düşürerek daha gizemli bir görüntü oluşturabilirsiniz. Minimalist bir görüntü için örgü topuz modellerinden yaptırabilirsiniz.

dusuk-kollu-gelinlik

Düşük Kollu Gelinliklerde Aksesuar Seçimi
İlk önce saç aksesuarından başlayalım. Gelinliğin modeline ve saç modelinize göre aksesuar seçimi yapmalısınız. Yüksek bir topuz yaptırdıysanız büyük bir taç ile şıklık kazanabilirsiniz. Fakat topuzunuzdan büyük bir taç tercih etmeyin. Yoksa kafanızdan büyük bir görüntü oluşturursunuz. Saçlarınızı hafifçe topladıysanız saçınızın yan tarafına taşlı saç aksesuarı kullanabilirsiniz. Bukleli saç modeli kullanacaksanız saçlarınızın arasından geçireceğiniz çiçekli saç aksesuarı kullanarak daha romantik bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git