Düğününüzün Detaylarını Fotoğraflayın!

Düğününüzün Detaylarını Fotoğraflayın!
16 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.186 kez okundu.

Düğün fotoğrafları çektirirken eğer iyi bir fotoğrafçı ile anlaşmadıysanız fotoğrafçının size dayattığı pozların dışına çıkmak pek mümkün olmuyor. Fotoğraf çekileceğiniz mekan ne kadar şahane de olsa klasik, belli başlı fotoğraflar çekiliyor. Sizde bu şekilde olmak istemiyorsanız önceden çekileceğiniz pozları belirlemekte fayda var.

Düğün günü en çok unutulan şeylerden biri de düğün detaylarının fotoğraflanmamasıdır. Düğün sonrası fotoğraflarınıza baktığınızda o günü tekrar yaşıyormuş gibi hissetmek istiyorsanız bu pozlarını çektirmeyi unutmayın. Düğün fotoğrafçılığında hikaye tarzı fotoğraflar çekiliyor; gelinin hazırlanması, damat beyin hazırlanması, kuaför çıkışı, düğün salonuna giriş gibi. Ama yine de unutulan pozlar olabiliyor. Bu yüzden hiçbir detayı atlamadan düğün fotoğraflarınızı çektirin derim 🙂

Gelinin Pozları; Gelinin hazırlandığı sırada çekilecek birçok poz var. Saç ve makyajınızı yaptırırken elbise giyin. Üzerinize de sabahlığınızı giyerek kolayca o gün için hazırlanın. Bu sayede çok artistik pozlar verebilirsiniz. Özellikle isminizin yazılı olduğu bir sabahlık ile harika pozlar ortaya çıkacaktır. Makyajınız yapılırken, saçınıza maşa yapılırken pozlar çekilin. Bir elinize ayna alın ve rujunuzu sürün. Parfümünüzü sıkarken bir poz daha çektirin. Tacınız ve duvağınız takılırken, gelinliğinizi giyerken, arkadaşlarınız size yardım ederken bir fotoğrafınız olsun. Ve son halinizle kuaförden çıkmadan önce çekilin. Fotoğraf çekileceğiniz mekanda güzel bir arka plan oluşturarak gelin çiçeğinizi ve gelin ayakkabınızı da çekmeyi unutmayın.

Damadın Pozları; Gelin hanım hazırlanırken damat bey de bir hazırlık içerisinde olacak elbette. Saçlarınız yapılırken, tıraş olurken birer fotoğraf çekilin. Gömleğinizi giyerken, kol düğmelerinizi takarken, kravatınızı ya da papyonunuzu takarken çektireceğiniz pozlar unutulmaz olacaktır. En son ceketinizi giyip saçlarınızı düzeltirken bir artistik poz çektirin. Yaka çiçeğinizi takın ve işte hazırsınız. Giyinmeden önce ayakkabılarınızı papyon ya da kravatınızı, saatinizi, cep mendilinizi ve yaka çiçeğinizi bir araya getirerek güzel bir poz yakalayabilirsiniz.

Düğün Mekanı: Düğün mekanı genel çekimi, oturacağınız masa, konuklarınızı oturacağı masalar, giriş yeri gibi yerleri güzel pozlarla çektirin. Düğün yemekleri, düğün pastanız, hediyeler varsa onlarında fotoğraflarını çektirmeyi unutmayın. Düğün mekanınızda düğün davetiyenizi ve düğün anı defterinize çekilecek fotoğraflar arasına ekleyin. Düğün arabanızı güzel bir manzara eşlinde fotoğraflayın. Diğer ayrıntı olarak da nişan yüzüklerinize değişik pozlar yakalamaya çalışın ben internette bulduğum birkaç pozu sizinle paylaşıyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git