Düğün/Nişan Mekanı Ne Zaman Bakılmalı?

Düğün/Nişan Mekanı Ne Zaman Bakılmalı?
21 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 1.104 kez okundu.

Evlilik yolunda atılan ilk adımlar çok önemlidir. Doğru karar almak için vakitlice davranmalısınız. Düğün ve nişan için zaman konusu ayrı bir önem taşır. Birlikteliğinizi evlilik ile taçlandıracaksanız zamanı mutlaka dikkate almalısınız. Ailelerin tanışması, söz, nişan ve düğün ne kadar vakitte olacağını belirlemelisiniz. İlk adım olarak görülen ailelerin tanışmasının ardından söz merasimi olacağı için vakit kaybetmeden hemen söz gününü belirlemelisiniz. Söz merasiminden sonra ise nişan ve düğün tarihlerinin belirlenmesinde fayda var. Mekan bakmak için ne kadar erken davranılırsa yer bulma şansınız o kadar artacaktır.

Düğün/Nişan Mekanı Ne Zaman Tutulur?
İlk heyecan olan söz merasimini atlattınız diyelim. Sözlünüz ile yapacaksanız önce nişan daha sonra da düğün tarihi belirlemelisiniz. Nişanı ve kına gecesini aksi bir durum olmadıkça kız tarafı yapar. Nişan mekanı bakarken düğün tarihinizi bilmek çok işinize yarayacaktır. Şöyle ki nişan için anlaşacağınız mekanı kına gecesi içinde tutabilirsiniz. Eğer böyle bir şeyi düşünüyorsanız ekstra indirim alabilirsiniz. İstediğiniz tarihte yer bulmak için en az 6 ay önceden yer bakmalısınız. Hatta birçok yerde 1 yıl öncesinden yer tutanlar var. Sizin için özel bir tarih varsa ve o tarihte nişan, düğün yapmak istiyorsanız biraz acele etmenizde fayda var. Yer bulurum diyerek kesinlikle son aylara bırakmayın. Kış ayı içerisinde nişan/düğün yapmayı planlıyorsanız işiniz biraz daha kolay olabilir. Fakat Mart ayından Ekim ayına kadar yer bulmanız hiç de kolay olmayacaktır.

Nişan/Düğün Mekanın Ortalama Fiyatları
Yer bulmak kadar bütçenize uygun bir yer de bulmak önemlidir. Pekiyi fiyatı etkileyen önemli noktaları biliyor musunuz? En basitinden düşünmek gerekirsek yemekli mi yemeksiz mi yapacaksınız? Nişanı yemeksiz yapabilirsiniz belki ama ya düğün? Öncelikle buna karar vermelisiniz. Yemekli fiyatlar mekana, aya, mevsime, güne göre değişiklik gösterecektir. En az kişi başı 10 TL’den başlayan yemek fiyatları 400 TL’ye kadar çıkıyor. Yemeksiz ve özellikle Cumartesi günü olacaksa cebinizden daha fazla para çıkacaktır. Tabii mekanı aylar öncesinden tutarsanız iyi bir indirim alabilirsiniz. Cumartesi günü için ısrarlı değilseniz Pazar günü gündüz fiyatı, Cumartesi akşamı için ödeyeceğiniz paranın yarısı kadar olacağını bilmelisiniz. Gündüz yapılacak bir düğün ya da nişan daha hesaplı olurken akşamları için fiyatlar çok fazla artmaktadır. Ayrıca sizin için uygunsa, şehir dışından misafiriniz gelmeyecekse hafta içi akşam olarak düşünebilirsiniz. Hafta içi fiyatlar ise çok çok uygun. Ne kadar erken karar verirseniz sizin için o kadar avantajlı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git