Düğün Dansı için 6 Tavsiye

Düğün Dansı için 6 Tavsiye
27 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.276 kez okundu.

Bir düğünü muhteşem yapan en büyük şey ilk danstır. Bütün davetliler sizin ilk dansınızı izlemektedir. Bu ilk dansınızı muhteşem bir dansa çevirmek ise sizin elinizde olan bir durumdur. Son zamanlarda ortaya çıkan düğün dansı aslında normal sıradan bir danstır. Fakat sektör gereğince artık bu bir dans türüne dönüştürülmüş durumdadır. Sizde herkes gibi sıradan bir dans etmek istemiyorsanız kendinize uygun bir dans türü seçerek düğün dansınızı oluşturabilirsiniz.

5a7458ddd574b4e1b91fade0b86e2fd7

  1. Dans türünüzü ve dans müziğinizin seçimini yapın.

İlk karar vermeniz gereken dans türünüz olsun. Vals, tango, zeybek, salsa, rumba, cha cha cha… Bunlardan birine karar verip dans müziğinizi de buna uygun seçin.

  1. Düğün dansı için hazırlık yapın.

Dans türünü ve müziği seçtiniz. Peki bu dansa nasıl çalışacaksınız? Ders mi alacaksınız yoksa kendiniz mi öğreneceksiniz? Önce buna bir karar verin. Ders sırasında düğünde giyeceğiniz ayakkabıları giyin. Kabarık bir gelinlik giyecekseniz veya uzun bir duvak kullanacaksanız bunları da yanınızda bulundurun. Dans sırasında duvak ile nasıl hareket edeceğinizi öğrenin. Bunun için gelinlikçinizden de tüyo alabilirsiniz. Dans sırasında dönüş yaparken gelinliğiniz ile daha kolay nasıl dans edebilirsiniz bunları öğrenin.

  1. Dans eğitimi ne kadar sürer?

Dans dersi almaya karar verdiniz. Bunun için iyi bir eğitmen bulmalısınız. Dans alacağınız kişiye göre değişse de iyi bir eğitmen ile 4 derste bu işi halledebilirsiniz. Uygun fiyatlı bir yer bularak dans dersi alabilmeniz mümkün.

  1. Etkili bir giriş yapın

Düğünde dans kadar düğüne girişiniz de çok etkili olacaktır. Eğer dans hocası ile çalışıyorsanız dansınıza uygun bir koreografi ile giriş yapabilirsiniz. Dans hocası ile çalışmıyorsanız kendiniz dansınıza uygun bir giriş hazırlayabilirsiniz. Düğün salonunuzda çift girişli merdiven varsa birininiz bir merdivenden diğerinizin diğer merdivenden inerek ortada buluşabilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa adımlarınız birbiri ile uyumlu bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

  1. Dans ederken nelere dikkat edilmeli?

Gelinler genelde gelinliği kabarık tercih ettikleri için damatların ekstra özen göstermeleri gerekmektedir. Bunun için erkekler daima bir adım geride durmalıdır. Dans ederken geline çok yakın temasta bulunmamalı ve hareket ederken gelinin üzerine gitmemelidir.

  1. Hangi figürlerden kaçınılmalı?

Gelini zor durumda bırakacak, dönüş hareketleri zor olan hareketlerden kaçınılmalıdır. Gelinliğe basma ihtimali yüksek olan figürleri ve dengenizi bozacak olan hareketleri yapmamanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git