Dudak Bakımı

Dudak Bakımı
1 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 972 kez okundu.

Vücudumuzun her yerine bakım yaparken kimi zaman dudaklarımızın bakımı unuturuz. Yazın nemsiz kalarak kuruyan dudaklar kışın ise soğuktan çatlarlar. Bir ruj sürdüğünüzde bile bu kurumuş, çatlak dudaklar belli olur. Bu yüzden yaz-kış dudak bakımı yapmak şart! Dudaklarımız dış etkenlerden çok bir de bizim dudaklarımızı soyup yememizde dudaklarımızda yaralar, kopuk deri parçaları meydana getiriyor. Dudaklarımıza sürdüğümüz ruj ve parlatıcılar dudak bakımı değildir. Sadece dudaklarımızın daha estetik görünmesini sağlar. Dudak bakımı dediğimiz dudağa özel olarak yapılan bakımdır.

dudak-bakimi

Dudak Bakımı İçin 5 Öneri
* Çatlak dudakların 2 nedeni vardır. Biri ya çok aşırı rüzgara, sıcağa ya da sert bir havaya maruz kaldınız ya da susuz kaldığınız için dudaklarınızda çatlama meydana gelmiştir. Dudaklarınızın nemli görünmesi için bol su içmelisiniz.
* Dudak bakımı için doğal ürünler kullanın. Çatlamış dudaklarınız için yoğun nemlendiricili kremler kullanın. Çatlak için dudaklarınıza zeytinyağlı krem ya da vazelin kullanabilirsiniz.
* Dudaklarınızı dış etkenlerden korumak için dışarı çıkarken dudağınıza kakao yağı kullanabilirsiniz. Bir miktar kakao yağı sürüp üzerine rujunuzu uygulayabilirsiniz.
* Dudaklarınız kuruduysa ve ölü deriler dudaklarınızda çok varsa bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Hafif bir şekilde dairesel hareketler ile dudaklarınızı fırçalayın.
* Dudaklarınıza peeling yapın. Bunun için bir miktar toz şekerini elinizde ıslatarak dudaklarınıza peeling yapın. Bu sayede ölü hücrelerden kurtulup, nemli dudaklarınıza kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git