Doğal Gelin Makyajı

Doğal Gelin Makyajı
29 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.278 kez okundu.

Düğün tercihiniz doğallıktan yanaysa düğün makyajınızda doğal ve sade olmalıdır. Sadeliği seviyor ve abartıdan uzak, doğal gelin makyajı istiyorsanız doğal gelin makyajının incelikleri ile ilgili tüm detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Doğal Makyaj Nedir?
Doğal makyaj
, yüzünüzde sanki hiçbir makyaj malzemesi yokmuş gibi duran makyaj modelidir. Günlük hayatta bile sıkça kullanılan bu makyaj modelini düğününüzde de kullanabilirsiniz. Doğal gelin makyajı, sadeliği seven gelin adaylarının ilk tercihi olacaktır.

Doğal Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?
Sade gelin makyajı için ilk önce cildinizi hazırlamanız gerekmektedir. Cildiniz için mutlaka cilt tonunuza birebir uyan bir fondöten tercih edin. Eğer kendinize ait, cildinizde birebir örtüşen bir fondöteniniz varsa bunu düğününüzde kullanabilirsiniz. Doğal makyajda çok fazla kontür ve aydınlatma uygulaması yoktur. Bunun yerine pembe ve şeftali tonlarında bir allık ile elmacık kemikleri belirginleştirilir. Sade makyaj için göz makyajı büyük önem taşır. Göz makyajında da fazla malzeme kullanılmadan yapılır. Toprak tonlarında ya da uçuk pembe rengi farlar tercih edilir. Toprak tonlarında bir far sürüp, göz kapaklarına sedefli altın sarısı bir far uygulayarak göz makyajınızı yaptırabilirsiniz. Tabii bol rimel ya da çok abartıya kaçmayacak şekilde takma kirpik takabilirsiniz. Ruj rengi ise yokmuş gibi duran nude renkler olmalıdır.

Doğal Gelin Makyajı İçin Uygun Mekanlar
Doğal gelin makyajı yaptırıyorsanız bunun için düğün mekânınızın buna uygun olması gerekmektedir. Sade gelin makyajı için en uygun mekan sahil düğünü ve kır düğünüdür. Göl kenarında sessiz, huzur dolu bir yerde düğün yapacaksanız düğün makyajınızı istediğiniz kadar sade tutabilirsiniz. Sahil düğününde, kumsalda en iyi gidebilecek makyaj modeli yine doğal makyaj olacaktır. Nikah için de sade gelin makyajını tercih edebilirsiniz.

Doğal Gelin Makyajı Modelleri için aşağıdaki galeriyi inceleyebilirsiniz.

dogal-gelin-makyaji

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git