Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri
30 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.064 kez okundu.

Evde yapabileceğiniz pratik yöntemler ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Diş beyazlatmak bayanlar için biraz daha fazla bir önem taşıyor. Çünkü renk renk ruj kullanırken bazı renkler dişleri olduğundan daha sarı gösterebiliyor. Açık pembe rengi rujlar çok daha fazla belli edebiliyor. Aslında diş beyazlatmak sanıldığından çok daha basit ve kolay.

dis-beyazlatma

Limon: C vitamini açısından çok zengin olan limonu dişlerinizi beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Limonu diş fırçasına sıkın ve dişlerinizi birkaç dakika fırçalayın. Bu şekilde biraz bekledikten sonra bol su ile durulayın.
Karbonat: Diş beyazlatmanın en etkili yöntemlerinden biri de karbonattır. Karbonatı biraz su ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Bu karışımı diş fırçanıza sürüp dişlerinizi fırçalayın.  Biraz bekledikten sonra ağzınızı bol su ile çalkalayarak durulayın. Fakat bu karışımı fazla yapmamalısınız. Aksi takdirde dişlerinizde aşınma olacak ve diş çürüklerine neden olacaktır.
Muz: Muz yiyip kabuğunu atıyoruz ama muzun kabuğunda bile fayda var. Muzun kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürün. Daha sonra dişlerinizi bol su ile yıkayın. Dişlerinizin bir iki ton beyazladığını göreceksiniz. Haftada 3 kere yapabilirsiniz.
Tuz: Anti bakteriyel olduğu için çok iyi bir temizlik maddesidir. Tuzu dişlerinizi temizlemek için de kullanabilirsiniz. Diş macununuza bir miktar tuz ekleyip kullandığınızda hem temiz hem de beyaz dişlere kavuşmuş olacaksınız.
Gliserin: Anti bakteriyel olan bir diğer madde de gliserindir. Gliserini macununuza karıştırıp kullanabileceğiniz gibi karbonat ile karıştırarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede tertemiz bembeyaz dişleriniz olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git