Çeyizlik İç Çamaşırı Modelleri

Çeyizlik İç Çamaşırı Modelleri
4 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 1.444 kez okundu.

Her şeyden önce iç güzelliği diye boşuna dememişler. Bir kadının iç güzelliğine önem vermesi gerekir. Sonuçta yeni evleniyorsunuz ve bakımsız görünmek bir kadına hiç yakışmıyor. Her kadının dolabında mutlaka olması gereken belli başlı iç çamaşırları vardır. Nişan veya söz bohçası hazırlanırken size gelen gecelik ve sutyen takımlarını unutun. Onlar size yetmeyecektir. Biliyorsunuz ki bu tarz nişan alışverişlerinde belli başlı şeyler alınır. Geri kalan tüm şeyleri sizin tamamlamanız gerekiyor. İç çamaşırı önemlidir, hijyenik ve bol alternatifiniz olduğu zaman daha çok işinize yarayacaktır.

Yeni ve tazecik bir gelin olarak dolabınızda bulunması gereken belli başlı modeller vardır. Bunları evlenene kadar elinize geldikçe, fırsat buldukça temin ederseniz sizin yararınıza olacaktır. Ben bu yazıyı yazarken biraz detaya girmiş olabilirim, çünkü beğendiğim hemen hemen bütün modelleri bu yazımda topladım. Gecelikten sabahlığa, sutyen takımından babydolla kadar hepsinizi sizler için araştırdım buldum 🙂

sütyen

İlk Adım: Sutyenler
Biliyorsunuz ki sutyenlerin kendi içinde birçok modelleri var. Ama olmazsa olmazınız ve dolabınızda mutlaka bulundurmanız gereken belli başlı modeller vardır. Öncelikle ten rengi sutyeniniz mutlaka bulunsun. Ten rengi sutyeni açık renk olan her şeyle kombin edebilirsiniz. Sutyenlerinizi straplez ve düz seçerseniz daha kullanışlı olur. Eğer dantelli ve kulaklı modeller tercih ederseniz straplez bir bluz giydiğinizde bu belli olacaktır. Sutyenlerinizi olabildiğince düz ve straplez seçmeye özen gösterin. Ten rengi haricinde giyeceğiniz kıyafete uyumlu olarak beyaz ve siyah sutyeniniz mutlaka bulunsun. Asla ve asla beyaz bir şeyin içine siyah sutyen giymeyin. Gerçekten berbat görünüyor. Bunun için beyaz veya ten rengi kullanabilirsiniz. V yaka bluzlarınızla tercih edebileceğiniz boyundan bağlı sutyenleri de unutmayın. Düzenli olarak spor yapıyorsanız ya da evde daha rahat kullanmak amacıyla sporcu sutyenlerinden de almanızı tavsiye ediyorum. Fantezi ve seksi sutyenler almayı da ihmal etmeyin, lazım olur 🙂

külot

İkinci Adım: Külot
Külot seçiminizi sutyen renklerine göre seçebilirsiniz. İç giyimde kombin yaparak almanız daha avantajlı olur. Yine pantolon, Jean ve elbiseleriniz ile kullanabileceğiniz dikişsiz külotlar mutlaka olsun. Pamuklu külot tercih etmeniz sağlık ve hijyen açısından önemlidir. Bir de regl döneminde giyebileceğiniz rahat külot ve şortlardan almayı da unutmayın. Fantezi külotları da fantezi sutyenleriniz ile kombinleyebilecek şekilde seçmenizi öneriyoruz.

sutyen takım

Üçüncü Adım: Sutyen ve Külot Takımı
Çeyize alırken sutyen ve külot takımı elinizde olacaktır. Fakat çoğu siyah veya beyazdır. Bunun haricinde günlük kullanabileceğiniz modellerde bulunsun. Bir kot bir tişört ile çıkacakken bir takım olarak giymeniz daha iyi olacaktır. Hem günlük sade hem de gece, gösterişli, dantelli sutyen ve külot takımlarınız mutlaka olsun.

gecelik

Dördüncü Adım: Gecelik
Yine çeyizle beraber gelen iki adet geceliğiniz olacaktır. Nişan bohçasına genelde saten 6’lı saten takım konur. Fakat sateni günlük hayatta kullanmak sağlık açısından pek doğru değildir. Bunun yerine pamuklu geceliklerden de mutlaka edinin. Çeyizinizde olmayan bir renk ve model tercih ederseniz daha kullanışlı olur. Hem uzun hem kısa kullanabileceğiniz modellerden almayı tercih edin.

şort takım

Beşinci Adım: Şortlu Takımlar
Şortlu takımlar çoğu zaman kurtarıcı olabiliyor. Biliyorsunuz ki havalar hep aynı sıcaklıkta kalmıyor. Kışın gecelik giymekte zorlanıyorsanız fantezi şortlu takımları bence deneyin. Artık o kadar çok model ve renk seçeneği var ki, her şey ile kullanabilirsiniz.

sabahlık

Altıncı Adım: Sabahlık
6’lı saten takımınızın yanında gelen saten sabahlık size yetmeyecektir. Penye pijamalarınızın ve geceliklerinizin üzerine giyebileceğiniz pamuklu bir sabahlığınızda olsun. Bir de kış aylarını düşünün. Siz de benim gibi kışın sabahları üşüyenlerdenseniz pijamalarınıza uygun bir sabahlık alın. Sutyen takımlarınız ve babydollarınızda kullanabileceğiniz bir sabahlıkta edinmeyi ihmal etmeyin.

babydoll-body

Yedinci Adım: Babydoll-Jartiyer-Body
Artık bunlar biraz fanteziye giriyor. Eğer bu tarz şeylerden hoşlanıyorsanız renk renk ve model model alabilirsiniz. Jartiyer daha çok elbise altına tercih edildiği için eğer kullanabilecekseniz alın. Türk kadınlarında bu jartiyer giyme alışkanlığı pek yoktur. Fakat hem seksi hem de çok şık bir görüntüye sahip. Sadece dantel sutyen ve külottan daha seksi durduğu kesin. Bence mutlaka almalısınız. 🙂 Çıt çıtlı, dantelli bodyler artık çok moda ve kullanışlı. Çoğu zaman sadece bluz olarak bile kullanılabiliyor. Hem bluz hem de iç giyim olarak kullanabileceğiniz bir model edinebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git