Cadılar Bayramı Makyajı

Cadılar Bayramı Makyajı
31 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.164 kez okundu.

Son günlerde gündemde oldukça popüler olan cadılar bayramı ve cadılar bayramı makyajı hakkında bilinmeyen tüm detaylara bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Cadılar bayramı her sene 31 Ekim’de kutlanmaktadır. Bizim kültürümüzde pek yok fakat Batı kültüründe çok fazla kutlanıyor. Cadılar bayramında çocuklar ilginç, korkunç ve değişik kostümler giyiyor ve kapı kapı dolaşarak şeker topluyorlar. Gençler arasında Cadılar bayramında balolar ve cadılar bayramına uygun kostümlü partiler düzenleniyor. Cadılar Bayramının kökeni Pagan’lara dayanır. Pagan Keltleri 31 Ekim’i yazın bitişini ve 1 Kasım’ı da kışın başlangıcı olarak kabul ediyorlar. Aynı zamanda bu günde evlilikler yapılır ve ölüler kutsanır. 31 Ekim gününde ölülerin ruhlarının geçmişte yaşadığı evlere ziyarete gittiği inanılırdı. Bu yüzden insanlar ruhlara tanınmamak için maskeler takıp evlerinin önünde büyük ateşler yakıyormuş. Bu gelenek zamanla bir festival haline gelmiş ve tüm Batı ülkelerinde Halloween (Cadılar Bayramı) olarak kutlanmaya başlamıştır.

Benim en çok üzerinde durduğum kısım ise tabii ki makyajlar oldu. Bu makyajların neredeyse hiçbiri bizim kültürümüze uygun değil. Fakat kostüm partisi gibi yerlerde çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun için çok fazla makyaj malzemesine hiç de gerek yok. Hatta çok uç tonlardan oluşan koyu renkli farları kullanarak birçok makyajı elde edebilirsiniz.

cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı cadılar bayramı

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git