Burca Göre Makyaj Önerileri

Burca Göre Makyaj Önerileri
7 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 2.350 kez okundu.

Her kadının kendine has bir güzelliği vardır. Birçok kadın kendi güzelliklerinin üzerine makyajı da koyarak daha da çekici ve alımlı bir güzelliğe bürünüyor. Burçların hayatımızın her alanında etkisi olduğu gibi makyaj konusunda da bir etkisi vardır. Burçların da kendine özel bir tavrı vardır. Kimi burçlar klasik görünümü severken kimi burçlar ise daha seksi ya da daha spor görünmeyi sever. Bende bu yazımda tek tek burçları ele alarak hangi burç hangi makyaj stiline uygundur bunları anlatacağım.

koc-kadini

KOÇ (21 Mart – 21 Nisan)
Koç burcu kadını
her zaman herkesin beğenisini kazanmak ister. Bu yüzden dikkat çekici makyaj yapmayı severler. Fakat makyaj yaparken hızlı olurlar. Bu yüzden en kolay en basit makyajları severler. Kırmızı bir ruj ve bir rimel ile makyajını tamamlayabilirler. Dudak makyajında her zaman dikkat çekici renkler kullanırlar. Kırmızı, mercan rengi, fuşya, pembenin her tonu koç burcu kadını için ideal renklerdir. Göz makyajında renkli göz farları size göredir. Mor, leylak, turuncu, mavi gibi göz farlarını kullanabilirsiniz. Allık olarak şeftali ve kırmızının her tonunu tercih edebilirsiniz. Koç burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

boga-kadini

BOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)
En kadınsı burçlardan biri olan Boğa, güzelliği ile ilgi toplamaya bayılır. Boğa kadının cildinde de kendisine has bir pembelik vardır. Boğa kadını bu pembeliği kullanmayı sevse de çoğu zaman bu pembeliği kapatarak daha pastel tonları kullanabilirler. Boğa kadını çekici bir özelliğe sahip olduğu için saç, makyaj ve parfüm konusunda sadelikten yanadır. Dudak makyajında uçuk pembeler, nude tonlar, gül kurusu gibi renkleri çok kullanırlar. Göz makyajında pastel tonları, kahve rengi gibi renkler çok yakışır. Somon ve pembe tonları boğa burcu kadının favori renkleridir. Boğa burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ikizler-kadini

İKİZLER (21 Mayıs – 20 Haziran)
Neşeli ve bağımsızlığına düşkün olan bir burçtur. Yeniliğe her zaman açık olan İkizler kadını makyaj konusunda da yeni şeyler denemeyi sever. Klasik makyaj tipleri İkizler kadınında göre değildir. İkizler kadınını mavi tonlu göz makyajından tanıyabilirsiniz. Mavi, ikizler kadının uğurlu rengi olduğu için makyajda maviyi mutlaka kullanırlar. Mavi göz kalemi, mavi far ya da en dikkat çekicisinden mavi maskara kullanmayı çok severler. Göz makyajını ne kadar renkli yapsalar da dudak makyajında sadelikten yanadırlar. Gül kurusu, soft ve pembe tonlarından oluşan bir ruj seçimi İkizler kadını için idealdir. İkizler burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

yengec-kadini

YENGEÇ (21 Haziran – 20 Temmuz)
Yengeç kadını buğulu ve hüzünlü bakışlara sahiptir. Her zaman kırılgan ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden bu özelliğini de makyajına yansıtır. Buğulu göz makyajında lacivert kullanırlar. Göz farı seçimi her zaman koyu mavi tonlarındadır. Siyah bir göz kalemi ve eyeliner tercih sebebidir. Yengeç kadınları gözlerini ön planda tutmayı severler. Buğulu bakışları kimi zaman seksi bir bakışa da dönüşebilir. Dudak makyajında somon ve nude tonları mavi göz makyajına çok yakışacaktır. Yengeç burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

aslan-kadini

ASLAN (21 Temmuz – 20 Ağustos)
Aslan kadını lükse ve kaliteye düşkündür. Üzerinde olan her parçanın ayrı bir kalitesinin olmasına özen gösterir. Makyaj konusunda da pahalı markalar kullanmayı ağır makyaj yapmayı sever. Kırmızı kadife bir ruj vazgeçilmezlerinin başında gelir. Cilt güzelliğine çok önem veren Aslan kadını cildiniz temizlemeden, nemlendirmeden asla makyaj yapmaz. Makyaj için ayrı bir zaman ayıran Aslan kadını göz makyajında altın rengi, kahve tonlarından oluşan bir makyaj tercih eder. Allık tercihi ise bronz allıktan yanadır. Aslan burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

basak-kadini

BAŞAK (21 Ağustos – 20 Eylül)
Başak burcu kadını klasikten hoşlanır. Rahat ve pratik makyajdan hoşlanırlar. Makyaj için asla saatlerce zaman harcamazlar. Bir kalem bir ruj Başak kadını için yeterlidir. Başak kadını klasik olduğu için kahve ve siyah tonlarından oluşan bir makyajı tercih ederler. Dudaklarını belirgin yapmazlar. Kahve tonlarını ya da nude ruj kullanmayı severler. Başak burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

terazi-kadini

TERAZİ (21 Eylül – 20 Ekim)
Zarafetin ve çekiciliğin burcu olan Terazi kadını hayatının her alanında bunu belli eder. Girdiği her ortamda çekiciliğini herkese yansıtır. Kendine bakmayı ve özenli olmayı seven Terazi kadını güzelliğine çok düşkündür. Nerede yeni çıkmış ruj, far ya da allık olsa ilk önce Terazi kadını gidip alır, dener. Gösterişli makyajı fazla sevmeyen Terazi kadını asil bir makyaj tercihinde bulunur. Gri, şampanya, altın rengi gibi tonlar kullanarak göz makyajında farlılık yaratır. Ruj tercihi bordo, mürdüm ve koyu kahve tonlarından oluşur. Terazi burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

akrep-kadini

AKREP (21 Ekim – 20 Kasım)
Akrep kadını çok enerjik ve değişken bir burçtur. Bunun yanı sıra seksi burçlar arasında yer alır. Her zaman bakışları ile dikkat çekmeyi sever. Bu yüzden göz makyajı Akrep kadını için önemlidir. Kalın eyeliner, kahve tonlarından oluşan göz makyajı, yeşil göz farı, Akrep burcu kadını için idealdir. Dudaklarda ise bakır, kahve ve nude renkler kullanmayı severler. Akrepburcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

yay-kadini

YAY ( 21 Kasım – 20 Aralık)
Hem zarif hem de şık olan bir burçtur. Lüksü seven bir yapısı vardır. Gizemli olmayı severler. Dudak makyajına daha çok önem veren Yay kadını, kırmızının her tonunu dudaklarında kullanırlar. Mat rujları değil de parlak, göz alıcı kırmızı rujları severler. Göz makyajını ise daha sade tutup kahve, altın sarısı lacivert gibi tonları kullanırlar. Yay burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

oglak-kadini

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Sadelikten yana bir burçtur. Çekiciliği ve güzelliğinin farkında olan Oğlak kadını asla abartıya kaçmaz. Her zaman doğallıktan yanadır. Makyajın en sade halini seven Oğlak kadını, doğal ve toprak tonlarını kullanırlar. Koyu renkler oğlak kadınına göre değildir. Daha naif ve daha yumuşak tonları severler. Bu yüzden açık kahve rengi, bakır, altın rengi, lila gibi tonlar Oğlak kadınının en çok kullandığı renklerdir. Dudaklar ise hafif bir pembelik Oğlak kadını için yeterlidir. Oğlak burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

kova-kadini

KOVA (21 Ocak – 20 Şubat)
İnce, narin görünümlü fakat zeki kadınlardır. Modern görünümü severler. Klasik görüntü Kova kadınlarını cezbetmez. Fantastik olan şeylere bayılırlar. Makyaj tercihinde açık tonları severler. Lila, pembe, bej gibi tonları kullanırlar. Gölgeli makyaj Kova kadını için uygundur. Dudak makyajında pembe, lila ve mor rengi idealdir. Kova burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

balik-kadini

BALIK (21 Şubat – 20 Mart)
Çekici ve güzel olan Balık burcu kadınlar duygusal ve hassastır. Balık burcu su grubuna ait olduğu için doğallık ve fresh görünümü severler. Yok makyaj ve ıslak görünüme sahip makyaj tercih sebepleridir. Göz makyajında mavi, lacivert, su yeşili gibi tonları severler. Ruj rengi ise pembe, şeftali, mercan rengi gibi tonları kullanırlar. Balık burcu kadınına uygun parfümleri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git