Buğulu Gelin Makyajı Hakkında Her Şey

Buğulu Gelin Makyajı Hakkında Her Şey
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.572 kez okundu.

Gelin makyajı modellerine baktığımızda pek çok makyaj modeli görürüz. Fakat hiç değişmeyen ve asla modası geçmeyen bir makyaj modeli var ki o da buğulu gelin makyajı. Buğulu gelin makyajı nedir, buğulu makyaj yaparken nelere dikkat etmelisiniz gibi sorularınız varsa hepsinin cevabı tek bir yazıda! 🙂

Buğulu Makyaj Nedir?
Buğulu makyaj (dumanlı göz makyajı, smoke eyes), gözlere uygulanan gri far veya kalem ile gözlerin dumanlı görünmesini sağlar. Tabii makyajda sadece gri far kullanılmıyor. Daha yoğun bir etki bırakmak için siyah far veya kalemde kullanılıyor. Artık sadece gri ve siyah değil; mor, pembe, lacivert, toprak rengi, şeftali rengi gibi renklerle de dumanlı göz makyajı yapılabiliyor. Özel günlerde, gecelerde, düğün, nişan, söz gibi günlerde sıkça kullanılan bir makyaj türüdür. Göz makyajı olarak oldukça yoğun renkler kullanılır. Buğulu göz makyajı her göz tipi için uygundur. Gözleri olduğundan daha büyük gösterir.

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Klasik dumanlı göz makyajı için bir adet siyah göz kalemi yeterli oluyor. Tabii bu göz kalemini dağıtmanız için güzel bir karıştırma fırçanız olması gerekli. Ya da sadece siyah bir göz farıyla da yapabilirsiniz. Farklı renklerle de yapabileceğiniz buğulu göz makyajını ben sizlere klasik dumanlı göz makyajının nasıl yapıldığını anlatacağım.

1. Adım: Göz kapaklarınızın üzerine gri renkli bir far sürüp gözlerinizin katlanma bölgesine kadar dağıtın.

2. Adım: Siyah bir göz kalemi veya far ile göz kapaklarınızın orta bölümünü daha koyu hale getirin. Karıştırma fırçası ile karıştırarak iki rengi birbirine geçirin.

3. Adım: Kirpik diplerine ve gözünün iç kısmına siyah bir kalem çek.

4. Adım: Alt kirpik diplerine hafifçe siyah far uygulayarak bu farı dağıt.

5. Adım: Göz pınarlarınıza ve kaşlarınızın alt bölümüne açık renk ışıltılı far uygulayın.

6. Adım: Bol bol rimel uygulaması yaparak bakışlarınıza derinlik kazandırın.

Buğulu Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dumanlı göz makyajı
yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey göz renginize göre far seçimi olacaktır. Mavi göz rengi için dumanlı göz makyajı: Gri, siyah, pembe, lacivet. Yeşil göz rengi için dumanlı göz makyajı: Gri, yeşil, kahve tonları ve altın sarısı. Kahverengi göz rengi için dumanlı göz makyajı: Toprak rengi, kahve tonları ve uçuk pembe.

Buğulu göz makyajında dikkat etmeniz gereken diğer bir noktada gözlerinize farı uygularken açıktan koyuya doğru gidin. Direk simsiyah göz farı uygularsanız gözleriniz hem çok koyu olacak hem de düzeltmeniz zorlaşacaktır. Bu makyajda sadece gözlere uygulanan farla iş bitmiyor. Ten ve dudak makyajınıza da dikkat etmelisiniz. Ten makyajınızda çok ağır fondötenler yerine daha doğal duracak fondötenler tercih edin. BB ve CC kremler bunun için uygun olacaktır. Allık olarak da çok koyu bronzer yerine şeftali ya da pembe tonlarında bir allık kullanmalısınız. Gözlerinize çok fazla koyu renk uygulayacağınız için koyu renk ruj kesinlikle kullanmayın. Bunun yerine dudak renginizde bir ruj, nude ruj, dudak parlatıcısı ya da şeftali renginde bir ruj kullanabilirsiniz. Bir püf noktası; Eğer dudak parlatıcısı kullanırsanız daha ıslak görünümlü olacağı için ıslak bir makyaj yapmış olursunuz.

Buğulu Gelin Makyajı Örnekleri için aşağıdaki galerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git