Bensu Soral’ın Kahve Maskesi

Bensu Soral’ın Kahve Maskesi
1 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.817 kez okundu.

Son zamanların en popüler oyuncusu olan Bensu Soral kendi hazırlayıp yaptığı kahve maskesi ile gündeme gelmişti. Aslında uzun yıllardır kullanılan kahve maskesi Bensu Soral ile birlikte yeniden gündeme geldi. Çok duru ve canlı bir güzelliği sahip olan ünlü oyuncunun güzellik sırlarından birinin kahve maskesi olduğunu söyledi. Haliyle de herkes kahve maskesi yapmaya başladı. Pekiyi bu kahve maskesi nedir, nasıl yapılır, gerçekten faydası var mı gelin hep beraber bakalım.

Kahvenin Faydaları Nelerdir?
Önce kahvenin faydalarından başlayalım. Kahve içmenin birçok faydasının yanında cildimize de uyguladığımızda da pek çok faydasını görüyoruz. İçtiğimiz zaman sadece tadı için değil bize verdiği enerjiden, olumlu etkiden dolayı büyük bir haz duyuyoruz. Kahve, uzun yıllardır cilt güzelliği içinde kullanılıyor. Ciltteki kızarıklık, iltihaplanma, gözaltı morlukları için kahve maskesi kullanılıyor. Yani kahveyi hem güzellik hem de sağlık açısından kullanabilirsiniz. Kahvenin cildimiz için en büyük faydası cildimizi arındırıp temiz bir cilde kavuşmamızı sağlar. Cildimize daha enerjik, canlı ve sağlıklı bir görüntü verir. Cildimizi sıkılaştırarak daha genç görünmemizi sağlar. Selülitleriniz varsa kahve telvesi bunun için mucizevi bir etki sağlıyor. Ayrıca her cilt tipine uygun olan kahve maskesi ile cildinize daha aydınlık bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Kahve Maskesi Nedir? Nasıl Uygulanır?
Kahve maskesi aslında onlarca peeling yönteminden sadece biridir. Peeling nedir derseniz; cildi ölü hücrelerden arındırıp kan dolaşımını hızlandırarak gözeneklerin içindeki kiri temizleyen bir yöntemdir. Bu peeling yöntemi ile hem temiz bir cilt hem de sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Kahve maskesinin Bensu Soral’dan sonra bu kadar çok kullanımının bir diğer özelliği ise basit ve pratik olmasıdır. Evde kendiniz hazırlayacağınız bir kahve ile kolayca yapabilirsiniz.  Türk kahvesi için kahve, su ve az miktar şeker ile kahvenizi hazırlayın. Dibinde hiç kahve kalmayacak şekilde kahvenizi için. Kahvenin dibinde kalan telveyi kesinlikle atmıyoruz ve peeling yapımına başlıyoruz. Telvede kahve taneleri ve az miktarda şeker olduğu için cildinize uygularken yavaş hareket etmeniz gerekir. Yoksa cildinizi çizebilirsiniz. Yavaş ve dairesel hareketler ile cildinize yedirin. Yaklaşık bir 10 dakika bu maskeyi cildinizde bekletip ılık su ile durulayın.

Kahve Maskesi İçin Önemli Notlar
Kahve maskesi yaparken cildinizin aşırı yağlı ya da aşırı kuru olması durumuna göre biraz değişiklik yapmanızda fayda olacaktır. Aşırı kuru bir cildiniz varsa kahve telvesinin içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ya da badem yağı karıştırarak uygulayabilirsiniz. Eğer aşırı yağlı bir cildiniz varsa telvenin içine 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı da yoğurt ekleyerek cildinize uygulayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygulamalısınız ve kahve maskesi sonrası mutlaka cildinize nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git