Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu
20 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 579 kez okundu.

Aileye yeni bir bebeğin gelmesi büyük bir sevinçtir. Sevincimize heyecan ve tatlı bir telaşta eklenir. Bebek gelene kadar evde büyük hazırlıklar yapılır. Başta ufak tefek şeyler alınsa da en önemli detay bebek odası biraz sonlara kalır. Bebek odası evin en canlı, renkli olan yeridir. Kız için pespembe masal diyarı gibi bir oda yaparken erkekler içinse masmavi bir oda tasarlanır. Fakat şunu söylemeliyiz ki artık bu renkler biraz demode kaldı. Bebek odaları tek tip renkler değil birçok renk, desen, aksesuar kullanılarak daha da canlı hale geliyor.

Bebek Odası Nasıl Hazırlanır?

Bebek odası hazırlanırken pek çok detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Alacağınız mobilyanın organik olması, kimyasal boya içermiyor olması gerekir. Ayrıca çok fazla eşya alarak tüm odayı doldurmayın. Gerekli olan bir beşik ve kullanışlı bir dolaptır. Bu oda da kendinize de yer açın ve emzirme için kendinize köşe hazırlayın. Odanızın büyüklüğüne göre mobilyalarınızı alın. Eğer fazla yeriniz yoksa duvarlara raf yaptırabilirsiniz. Aldığınız eşyaları nereye koyacağınız da büyük önem taşır. Bebeğin beşiği ışık alabilen bir yerde olmalı. Bebeğinizin altını değiştirirken kullanacağınız ıslak mendil, pudra, pişik kremi gibi malzemeler hemen elinizin altında olmalı. Bunun için en iyi yer beşiğin yanıdır. Bazı beşiklerin yanında alt açma yeri bulunur. Eğer sizin aldığınız beşikte bu bölüm yoksa beşiğin kenarına katlı raf koyabilirsiniz.

Bebek Odası için Kendin Yap

Bebeğinizin odasına renk katmak ve değişik dekorasyon ürünleri yapmak istiyorsanız sizler için de birkaç alternatif sunacağım.

1. Cam çerçeve içinde anılar: bebeğinize ait ilk anıları toplayın. İlk giydiği patikler, ilk ultrason fotoğrafı, ayak izi ya da el izi, şapkası, eldiveni gibi pek çok ürün olabilir. Bunları toplayıp derin bir cam çerçevenin içine yerleştirin. Derin cam çerçeveyi IKEA’da bulabilirsiniz.

2. Bulut Raf: Büyük bir kartona bulut resmi çizip kesin. Kestiğinizin kartonu duvara koyup kenarlarından geçin. Bulutun içini beyaza boyayın. Dilerseniz farklı renkler kullanabilirsiniz. Beyaz boyadığınızın bulutun altına düz beyaz raf yerleştirin. Bulutun boyutunun raf boyutuyla aynı olmasına dikkat edin. Rafın üzerine istediğiniz oyuncakları yerleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git