Badem Göz Nedir?

Badem Göz Nedir?
23 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 2.757 kez okundu.

Kadınların güzellik konusunda yaptıkları birçok makyaj hilesi ve estetik var. Bugünkü konumuz: Badem gözler. Yeni bir trend haline gelen badem göz aslında bir göz şeklidir. Badem göz şekli; gözlerin şakaklara doğru çekik olduğu göz şeklidir. En ideal göz şekli olan badem göze her türlü göz makyajı yakışır. Bu sebeple kadınlar badem gözlü olmak ya da görünmek için alternatif yollar arar. İlk ve basit yolu badem göz makyaj tekniğidir. İkincisi ise badem göz ameliyatı olarak karşımıza çıkar. Son zamanlarda badem göz ameliyatı yapan ünlülerde oldukça arttı. Ameliyat yaptırmak istemeyenler için ise badem göz makyajı iyi bir alternatif olacaktır.

Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kedi gözü makyajı olarak bilinen bu makyaj stilinde makyaj göz çevresinin dış kısmına yapılır. Bu makyajı isterseniz eyeliner çekmeden de yapabilirsiniz. Koyu renkli göz farı kullanarak daha belirgin badem göz şekli elde edebilirsiniz. Gri, siyah, koyu bordo, mürdüm, kahverengi göz farlarını badem göz makyajı için kullanabilirsiniz. Far uygulaması için farı göz kapağınızın en ucundan kaşınızın bittiği yere doğru dik bir şekilde sürün. Göz kapağınızın katlanma bölgesine gelecek kadar sürün ve katlanma bölgesinde ince bir çizgi olarak far sürmeye devam edin. Farı dağıtırken iç tarafa doğru ve sadece göz kapağınızın orta kısmına kadar dağıtın. Göz kapağınızın iç kısmını boş ve beyaz olarak bırakın. Kirpik diplerinize de koyu renk kalem geçmeyi unutmayın. Rimel kullanımı da yine dış köşelere yaprak uygulayın. Bu sayede kedi gözü makyajı ya da badem gözü makyajı yapmış olacaksınız.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Uzun süreli ve kalıcı bir çözüm arayanlar için badem göz estetiğini önerebiliriz. Badem göz ameliyatı üst ve alt göz kapağını arkaya doğru alarak gözlerin çekik durmasını sağlar. Genelde göz kapağı düşük olanlar badem göz ameliyatına başvurur. Bu sayede hem göz kapağının düşüklüğünden kurtulmuş olurlar hem de çekik gözlere sahip olurlar.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı lokal anestezi altında yaklaşık 30 dakikada yapılan basit bir işlemdir. Ameliyatı yapılacak kişinin sadece göz çevresi uyuşturulur ve ameliyat boyunca hasta ile konuşularak operasyona devam edilir. Göz çevresinin dış köşeleri işaretlenir ve bu işaretlenen yerler yukarıya doğru çekilerek badem göz elde edilir. Yapılan işlem sonrası 3-4 dikiş atılır. Birkaç gün sonra dikişler alınır ve dikiş izi kalmaz. İşlem sonrası hastanın hastanede yatma gibi bir durumu yoktur. 1-2 saat içinde hasta evine gidebilir. Ameliyat sonrası dikiş olan bölgeye ince strip bant kullanılır.

Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İşlem sonrası kişinin araç kullanmaması gerekir. İlk günden sonra araç kullanabilir.
  • Sigara kullanan kişilerde 3 gün kadar göz çevresinde kızarıklık olabilir. İlk günler gözlerinizi sigara dumanından uzak tutmanız gerekir.
  • Ameliyattan 2 gün sonra yüzünüzü yıkayabilir ve banyo yapabilirsiniz.
  • İşlem sonrası işinize 1-2 gün içinde geri dönebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git