Anvelop Modası

Anvelop Modası
8 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.430 kez okundu.

Yeni sezonun en hit parçalarından biri olan anvelop kesimli kıyafetleri hepimiz görmüşüzdür. Şimdilerde çok yeni gibi görünse de aslında eski bir modeldir. 70’li yıllarının gözde modeli olan anvelop 2017 yaz modasında tekrar karşımıza çıktı. Hem şık hem de spor görünmeyi sevenler için harika bir tercih olacaktır. Sokak modasında, gece hayatında hatta özel bir günde bile anvelop kullanabilirsiniz.

Anvelop Nedir? Çeşitleri Nelerdir?
Anvelop
, bir kumaşın iki yanını üst üste getirilerek çapraz bir şekilde kapatılmasıdır. Bu çapraz şekilde kapatılmaya da anvelop deniliyor. Aslında bir kesim biçimidir. Bu kesim biçiminden oluşturulan birçok kıyafet çeşidi vardır. Etek, bluz, elbise, tulum hatta bikiniler bile var.

Anvelop Bluz
Anvelop kesimli bluz, gömlek ve tişört bulabilmeniz mümkün. Hem salaş, dökümlü modeller hem de tam üstünüze oturan dar bluzlar da var. Anvelop bluz kombini olarak hemen hemen her şey ile kombin edebilirsiniz. Dar bir Jean, beyaz pantolon, şort ya da kalem etek ile harika kombinler çıkartabilirsiniz.
Kimler Giymeli?
Üst kısmı çapraz bir şekilde geldiği için büyük göğüslü hanımların seveceği bir şey olacaktır. Bu sayede büyük göğüsleriniz varsa anvelop bluz ile bunu kamufle edebilirsiniz. Salaş ve dökümlü anvelop bluzları tüm vücut hatlarına uygundur.

Anvelop Etek
Anvelop kesimli modellere baktığımızda göze çarpan iki model vardır. Biri basit ve salaş duran model, diğeri de vücudunuzu saran dar kesim modeldir. İlkini kullanırken salaş anvelop etek sizi basit gösterebilir. Eğer günlük ve sportif olmak istiyorsanız tabii ki kullanın. Dökümlü anvelop etekler basen bölgenizdeki fazlalıkları gizleyecektir. Fakat kumaşına çok dikkat etmelisiniz. Dar kesim anvelop etek ise sizi oldukça seksi ve gizemli göstereceği için özel günlerde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Kimler Giymeli?
Basen bölgenizde problem varsa dökümlü anvelop giyerek bu bölgeyi kapatabilirsiniz. Eğer çok zayıfsanız var dar kesim anvelop etek sizin için iyi bir tercih olacaktır.

Anvelop Elbise
Anvelop kesim elbise sadece bu yıl değil 70’lerden beri her yıl karşımıza çıkıyor. Hiçbir zaman eskimeyen ve eskimeyecek olan bir elbise modeli varsa o da anvelop elbise olduğu kesin. Eğer hala bir anvelop elbiseniz yoksa hemen gidip alın. Aynı anda birçok görünüm elde etmek istiyorsanız bu elbise sizin için var. Spor, şık, seksi, gizemli ve cesur görünebilirsiniz. Yaka kısmı çapraz olduğu için dekoltenizi istediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz.
Kimler Giymeli?
Anvelop elbiseler dökümlü durduğu için bel ve göbek çevresinde sorun yaşayan bayanların ilk tercihi olacaktır. Bu bölgeyi rahatlıkla kapatacak ve sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Uzun boylu bayanlarda çok daha şık durduğu kesin. Kısa boyluysanız hiç üzülmeyin sizde giyebilirsiniz. Fakat anvelop elbise alırken boyuna dikkat ederek almanızda fayda var. Eğer boyunuzu kesiyorsa daha da kısa durabilirsiniz.

Anvelop Tulum
Tulumun maskülen havasına anvelop kesim daha da bir hava katıyor. Ciddi bir duruş sergilerken aynı zamanda seksi bir görünüm de elde edebilirsiniz. Kullanması en zor model anvelop tulum modelidir. Eğer çok minyon tipliyseniz anvelop kesim tulum kullanmayın derim.
Kimler Giymeli?
Tulum tercih ederken her zaman paça boyuna dikkat ederek almalısınız. Şöyle bir gerçek var ki tulum uzun boyluları daha uzun kısa boyluları da daha kısa gösteriyor. Kısa boylu minyon tipliyseniz paça boyunuz çok iyi olmalı ve boyunuzu asla kesmemelidir. Ve yüksek topuklu ayakkabı şart 🙂

Anvelop Bikini
Anvelop kesimi beach’lerde de görmeye başladık. Bu yıl mayo ve bikini konusunda o kadar şanslıyız ki bin bir çeşit model bulmak mümkün. Anvelop kesim bikinileri farklı şekillerde görebiliriz. Genelde üst kısmı saran ve alt kısmı da çapraz şekilde gelen modeller daha fazla var. Anvelop kesim olduğu için kalın askı ya da ince askılı modeller mevcut.
Kimler Giymeli?
Çapraz kesim model olan anvelop kesim, büyük göğüslü bayanlar için uygundur. Çaprazın derinliğine göre dekoltenizi ayarlayabilirsiniz. Küçük göğüslüyseniz bikininizi alırken fırfırlı modelleri tercih etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git